Slovenská dorastenecká reprezentácia sa pod vedením trénera Branislava Slaného predstavila na prvom Európskom pohári v roku 2020 – v španielskej Fuengirole.
Výpravu tvorili: Ema Fízeľová (do 63kg), Alex Maruška (do 81kg) a Benjamín Maťašeje (do 90 kg).
Benjamín MAŤAŠEJE (90kg), ako nasadená jednotka, si bez problémov poradil so Švédom  ROSWALLOM a Francúzom  JENNEROM. V semifinále s ruským reprezentantom  GATSOEVOM prišli tri rýchle šidá, ktoré preťali jeho cestu do finále. Hneď prvé je poučné, pretože Beny sa po po povele rozhodcu Hajime ďalej upravoval a Rus na neho bez okolkov skočil. Druhé dve boli za predstieraný nástup a vystúpenie zo žinenky. V súboji o tretie miesto Beny už nezaváhal a porazil českého reprezentanta DUDYHO.
Alex MARUŠKA (81kg) mal výborný vstup do turnaja víťazstvom nad Britom  LEONARDOM. V druhom kole na Taliana  PRAIOTTA nenašiel recept, ale nakoniec spolu vedno stáli na pódiu na bronzových priečkach, pretože Alex ďalej predviedol nevídanú jazdu. Postupne porazil Španiela  OLIVERA (10:0), technického Izraelca  GABAYA  (v GS), ťažkého Rusa  SOMENKA (10:0) a vo finálovom bloku vyzval v boji o bronz bronzového medailistu z MS  TALIBOVA (AZE). V 1:29 min ho prekvapil nádherným iponom a získal svoju premiérovú medailu na áčkovom turnaji.
Ema FÍZEĽOVÁ (63kg) ani jednej súperka ani raz nepadla, nakoniec aj tak skončila siedma. S Poľkou  KNITER si poradila pred časovým limitom. S neskoršou víťazkou   BOCK (GER) už mala v druhej minúte tri šidá.  PERETZ (ISR) porazila v GS, ale Španielka  FERNANDEZ HERRERA ju za pomoci troch šíd vo finále repasáže opäť zastavila.
Dorastenecká reprezentácia sa predstaví ďalej na turnajoch v Tule (RUS) a Tepliciach (CZE).