Pretekári Dukly Banská Bystrica Alex Maruška a Ema Fízeľová sa pod vedením trénera Branislava Slaného zúčastnili na 1.ročníku Európskeho pohára dorastencov v krétskom meste Chaniá.

Alex Maruška vo váhe do 73kg v prvom kole zdolal nasadenú dvojku turnaja Gréka THIVAIOSA na dve waza ari hneď v úvode stretnutia. Dobrý výkon už nezopakoval v súboji so Srbom KOSOVICOM, ktorému podľahol pred časovým limitom na ippon. Srb skončil nakoniec druhý. V opravách si Alex poradil s domácimi STAVRIDISOM a KALAITSIDISOM, oboch deklasoval v súboji v newaze. V zápase o 3.miesto však nenašiel recept na DOUMASA z Grécka, ktorému na víťazstvo a zisk kovu stačilo sporné waza ari.

Ema Fízeľová vo váhe do 63 kg v prvom kole nevyužila fakt, že Talianka CORBO ju nedokázala za celý čas poriadne ohroziť, v golden score jej však podľahla. V druhom kole si však poistila postup do bojov o medailu víťazstvom nad LIVADIOTOU z Cypru pred časovým limitom. V boji o bronz nakoniec podľahla TRETNJAK z Rakúska po pár únikoch z držaní a dlhšom zápase v newaze.