Dorastenecká reprezentácia sa už nachádza v chorvátskom Poreči, kde zajtra odštartujú Majstrovstvá Európy dorastencov. V Slovenskej nominácii sa nachádza 6 chlapcov a 3 dievčatá, ktorí budú na Majstrovstvách bojovať o čo najlepší výsledok pod vedením reprezentačného trénera Gabriela Čopáka a asistenta trénera Jozefa Tománka.

Vo štvrtok 23.6 sa na tatami predstaví naša najväčšia nádej Patrícia Tománková vo váhe do 44kg, ktorá tento rok pre Slovensko vybojovala na európskych pohároch 4x 1miesto a 1x 3.miesto a tým sa drží vo svetovom rebríčku na 2.mieste. V ten istý deň zabojuje o medailu Jozef Tománek -55kg s tohtoročnou bilanciou 1x 3.miesto,1x 5.miesto. Ako posledný sa vo štvrtok predstavia vo váhe do 60kg Jakub Bajtoš (1×7.miesto) a Matej Klobučník ( 2x 3.miesto,1x 5.miesto)

V piatok 24.6. budú o medaile bojovať Lenka Tománkova vo váhe do 63kg, ktorá sa bude snažiť naviazať na svoj posledný úspech z EC Teplice, kde skončila na 2.mieste. Medailu si po 2x 7.mieste z tohto roku bude chcieť vybojovať aj Samuel Háger vo váhe do 66kg. Ako posledná v piatok na tatami nastúpi aj Terézia Vaneková ktorej to síce ešte na európskom pohári necinklo ale aj tak dokázala podať bojovné výkony a vyhrala štyri zápasy na dvoch EC.

Sobota 25.6 bude posledný deň, kedy pre Slovensko bude možné vybojovať posledné cenné kovy. Vo váhe 81kg sa o to posnaží Oliver Scheffel, ktorý má tento rok 3 vyhraté zápasy na vrcholových podujatiach a Timotej Štefánik vo váhe do 90kg, ktorý má zatiaľ na konte 2x 7.miesto.

Sledovať a podporiť ich budete môcť na stránke www.live.ijf.org