Túto otázku si kladieme všetci, hlavne nás zaujíma jej druhá polovica.

Apríl nám priniesol do džuda situáciu, akú sme doteraz nepoznali. Po väčšine individuálne tréningy doma, najmä fyzickú prípravu. Teší ma, že denníky členov reprezentácie sú sľubné a značná časť splnila zadanie –  minimálne 28 tréningových jednotiek za mesiac. Víťazom „súťaže“ sa stáva Tomáš Demčák z MŠK Vranov nad Topľou, ktorý natočil 79 tréningových jednotiek a v mesiaci apríl venoval športovej príprave 85 hodín. Zverejňujem jeho aprílový denník, je aj správne vyplnený a  gratulujem.

Máj nám priniesol rozhodnutie organizátorov EYOF 2021 v Banskej Bystrici o presunutí podujatia na rok 2022. Toto rozhodnutie je už schválené. Požiadali sme o účasť pretekárov ročníkov 2004 a 2005 aj v tomto novom termíne. Uvidíme, ako sa EJU rozhodne a tomu prispôsobíme prípravu EYOF teamu.
No a nakoniec EJU už zverejnila upravený kalendár súťaží dorastencov, kde zjednodušene povedané prišlo k presunu veľkej časti  Európskych pohárov z jari na jeseň. Ak nedôjde k zvráteniu situácie, prvé súťaže by nás mali čakať 12.-13.septembra a to Európsky pohár v Cluji (ROU) a medzinárodný turnaj v Brne (CZE).

A čo nás čaká? Očakávame uvoľnenie opatrení aj v našom športe a pozvoľný návrat do kimôn. Hneď ako to situácia dovolí, stretneme sa na kontrolnom zraze, nech prepočítame straty :-) , ale verím, že všetci sa dostavia posilnení, vo výbornej fyzickej kondícii a hlavne nažhavení pracovať ešte viac na žinenke.
V každom prípade si rezervujte prvé dva júlové týždne, pretože plánované sústredenie v Banskej Bystrici sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční podľa pôvodného plánu. Ďalšia letná príprava, hlavne tá v zahraničí, bude upravená podľa možnosti vycestovať.

 Branislav Slaný – reprezentačný tréner U18