Naši dorastenci sa v početnej zostave zúčastnili ECUP dorastencov v Bialsko Biala:

Benjamín Maťašeje, Martin Majer, Viktor Adam, Adam Kossuth – do 90 kg, Samuel Ret – do 81 kg, Matúš Gašparovič – do 73 kg, Marek Kováč, Miloš Krajčí – do 66 kg, Gabriel Čopák, ml., Tomáš Demčák, – do 60 kg, Dalibor Strmeň – do 55 kg

Výpravu viedla reprezentačná dorastenecká trénerka Alexandra Péterová.

Turnaj v Bialsko Biala býva tradične silno obsadený a nebolo to inak ani tento ročník, ktorého sa zúčastnilo 574 džudistov (224 dievčat a 350 chlapcov) z 39 krajín, zo všetkých kontinantov.

Najviac sa darilo Benjamínovi Maťašejemu, ktorý porazil Halaka (UKR) na ippon, následne si poradil s Japoncom Todakom na waza ari a stal sa víťazom skupiny. V semifinále Gruzínec Gugunashvili bol nad jeho sily. Avšak v boji o bronz Benjamín nedal šancu Mitrachinasovi z Litvy a ipponom získal bronz. Celkovým víťazom sa stal Gugunashvili.

Veľmi dobre si viedol aj Samuel Ret, -81 kg, ktorý vyhral prvé dva zápasy suverénne na ippon s Kohtashvilim z Estónska a Ivankom z Česka. V boji o víťaza skupiny tesne pred koncom zápasu podľahol Sultanovovi z Ruska na ippon. Sultanovov sa stal celkovým víťazom v tejto váhovej kategórii. V repasáži porazil Gruzínca Mgebrishviliho v 9 s predĺženia na waza ari. Následne prehral s Rusom Avdeevom, ktorý získal bronz. Samuel získal pekné siedme miesto.

Adam Viktor, -90 kg, svoje ťaženie začal úspešne a suverénne vyhral nad Bogdaniukom (POL) – waza ari a ippon. V ďalšm zápase mal viacej športového šťastia Prilinn Turk (EST), ktorý Viktora porazil v predĺžení, kedy Viktor bol diskvalifikovaný tretím shidom. Estónec skončil na pokon na druhom mieste. V repasáži už nestačil na Chuyaskoua z Bieloruska. Obsadil celkovo 9. miesto.

Našim mladým džudistom sa nedarilo a niekedy zaplatili aj krutú nováčikovskú daň, pričom im nemožno uprieť snahu a bojovnosť. V prvom kole skončili Dalibor Strmeň, -55 kg, Gabriel Čopák, Tomáš Demčák -60 kg, Marek Kováč, Miloš Krajčí, -66 kg, Matúš Gašparovič, -73 kg, Martin Majer, -90 kg.