Na ECUP v Rumunskom Cluji sa predstavili naši džudisti pod vedením reprezentačného trénera Ján Gregora v zložení: Andrea Krišandová, -52 kg, Matej Hajas, -100 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg a Filip Štancel, -81 kg. Viktória Majorošová pre zranenie necestovala.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, začal výborne a prvé dva zápasy zvládol na výbornú. Najprv na ippon vyhral s Pacherom (AUT) a potom na waza ari s Krieberom (FRA). V boji o postup do semifinále prehral s Ukrajincom Shepelom. V repasáži podľahol Gogoladzemu z Gruzínska a obsadil pekné 7.miesto.

Filip Štancel, -81 kg, mal podobný priebeh zápasov, Rosa Moyu (ESP) a Dana (ISR) porazil s prehľadom na ippon. V boji o semifinále podľahol favorizovanému Chilardovi. Proti Hejmanovi z Holandska však už pre zranenie nenastúpil. Obsadil 7.miesto.

Andrea Krišandová, -52 kg, nastúpila proti Bonna (FRA), bývala majsterka Európy z Istanbulu. Vo vyrovnanom zápase sa nerozhodlo a v predĺžení sa športové šťastie priklonilo na stranu francúzskej pretekárky, ktorá porazila našu džudistku na waza ari.

Vitajte! 👋Prihláste sa k odberu newslettra.

Všetok nový obsah z webu Vám pošleme priamo do vašej emailovej schránky.

Čítať zásady ochrany osobných údajov.