V dňoch 11-12.08.2021 sa konal posledný juniorský turnaj pred Majstrovstvami Európy v Talianskom Udine.

Na turnaj vycestovala slovenská reprezentácia pod vedením trénerov Jozefa Krnáča a Jána Gregora.

Prvý deň sa na EC Udine predstavili : Riňaková Šarlota -70kg, Alex Barto -81kg, Richard Murčo -81kg a Alex Maruška tiež do 81 kg

Šarlota Riňaková sa zúčastnila na EC prvý krát kde po snaživom výkonne podľahla súperke z Rakúska a ďalej v turnaji nepokračovala.

Richard Murčo vo váhe do 81kg taktiež prehral v prvom kole proti súperovi z Dánska.

V tej istej hmotnostnej kategórii sa predstavil aj Alex Maruška ktorý v prvom kole dokázal zdolať súpera zo Slovinska. V druhom kole nastúpil proti svetovej dvojke s ktorým Alex zvádzal vyrovnaný zápas ale jeho sily na súpera už v golden score nestačili a prehral na ippon.

Vo Váhe do 81kg sa taktiež predstavil Alex Barto ktorý celý deň podával fantastické výkony kde po dvoch výhrach nad súpermi z Holandska a Fínska vyhral pred časovým limitom. Vo štvrťfinále sa Alex predstavil proti domácemu pretekárovi Leonardovi Piccolovi ktorého porazil s prehľadom v druhej minúte na Ippon. V Semifinále podľahol Rusovi. O tretie miesto Alex zabojoval a za 13 sekúnd si dokázal zaistiť bronzovú medailu. 

Druhý deň sa predstavili : Benjamín Maťašeje -90kg, Samuel Ret – 90kg a Viktor Ádam 100kg.

Samuel Ret vo váhe do 90kg nastúpil do prvého kola proti Španielovi ktorého porazil až v golden score na wazari.V druhom kole prehral nad Švédom Karlom Baathe a v turnaji už neporkačoval.

Benajmím Maťašeje vo váhe do 90kg podal výborný výkon kde dokázal ukázať svoje kvality a po výhrach nad Izraelcom a svetovej jednotke z Maďarska postúpil až do semifinále. V Semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi celej hmotnostnej kategórii a tak nastúpil vo finálových blokoch o boj o tretie miesto, kde si Beni opäť urobil chuť a zvíťazil nad pretekárom z Kanady.

Viktor Ádam po dvoch výhrach a dvoch prehrách obsadil pekné siedme miesto.