27
nov

Slovenskí veteráni na MČR

V Prahe Pozník ,Turčáni a Balvan  medzinárodný majstri ČR.

V sobotu, 14.11.2015 sa v Prahe konal 11. ročník Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v judo - Masters.

Na tomto výborne zorganizovanom turnaji sa predstavilo 140  judistov z Francúzka, Fínska,Nemecka,Rakúska,Maďarska,Srbska,Slovenska a domácich Čiech.V silnej konkurencii si výborne počínali aj džudisti Slovenska, ktorí získali tri tituly medzinárodného majstra Čiech jedno druhé,dve tretie a dve štvrté miesta.

Úspešné Veteran European Judo Championship

V termíne od 27.5. do 30.5.2015 sa konali ME veteránov v Maďarsku – Balatonfured. Zúčastnilo sa 572 judistov a judistiek z 35 krajín Európy. Organizátori tohto turnaja zvládli registráciu aj samotný turnaj veľmi dobre.Slovensko prišlo reprezentovať 15 judistov a 1 judistka.

Turnaj sa začal  28.5.zápasmi v kategórii M5-M11, kde sme mali štyroch pretekárov. Ján Kulik M7- 90 kg a Michal Fedor M7- 81 kg. Obidvaja sa prebojovalido semifinále. Kulik boj o bronz prehral a Fedor nemoholv boji o bronz pokračovať pre zranenie. Tak obsadili 5.miesto.

V kategórii M5 sa predstavili dvaja pretekári Roman Brunovský do 90kg, ktorý našiel premožiteľa až vo finále a obsadil II.miesto a Jozef Svátek do 100kg, ktorý prvý zápas prehral s neskorším víťazom, no po ďalších vyhratých zápasoch získal krásne III.miesto.

Ut
14
apr

Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska

V sobotu 18.4.2015, sa uskutočnia medzinárodné Majstrovstvá Slovenska veteránov a veterániek v Športovej hale v Galante. Účasť prislúbili kluby zo susedného Rakúska, Maďarska, Česka, Poľska, Srbska, Slovinska a Rumunska. Tešíme sa na veľkú účasť.

St
02
júl

Zoltán Szelle tretí na ME veteránov

Cez víkend sa v Prahe konali Majstrovstvá Európy veteránov. Zo slovenských pretekárov sa najviac darilo Zoltánovi Szellemu, ktorý v kategórií M4  nad 100 kg obsadil  tretie miesto. Piate miesta si vybojovali Roman Brunovský (M5 -90 kg), Marek Matuszek ( M3 -73 kg) a Ján Uhliar ( M1 +100 kg). Siedme miesto obsadili Mikuláš Maník (M2 -81 kg) a Peter Kolesár (M1 -90 kg). Naším veteránom gratulujeme!!!

Ut
26
nov

Majstrovstvá Sveta veteránov

Slovensko má bronzovú medailu z práve prebiehajúcich Majstrovstiev Sveta veteránov v Abu Dhabi o ktorú sa postaral Rado Vinkler vo váhovej kategórií M3 -90 kg. Gratulujeme!!!