Reprezentácia

Ne
18
feb

Vynikajúce 2.miesto Niny Geršiovej a 5.miesto Alexa Bartu v španielskej Fuengirole.

Naša výprava dorastencov sa zúčastnila Cadet European Judo Cup Fuengirola 2018 pod vedením reprezentačnej trénerky dorastencov Alexandry Péterovej. Nina Geršiová do -70 kg a Alex Barto do -73 kg.

V silnej konkurencii 36 krajín, 267 džudistov a 204 džudistiek sa nestratili.

Ne
18
feb

Naši džudisti na European Judo Open v rakúskom Oberwarte.

V Oberwarte sa stretlo 283 džudistvo zo 42 krajín. Našu výpravu tvoria „dukláci“ z ŠK Dukla Banská Bystrica pod vedením Jána Gregora, ml., s trénerom Marekom Matuzsekom a pretekári Milan RandlMatej Hajas, obaja vo váhovej kategórii do 100 kg.

Milan Randl nastúpil proti Japoncovi Ishikawovi. Vo vyrovnanom zápase mu vzdoroval až do zlatého skóre. Ani jeden z borcov nepredviedol žiadnu techniku a Milan prehral na hansoku make, tesne 2:3 na shido.

Matej Hajas v prvom zápase zvládol Rumuna Vasiana, ktorého vyprevadil wazari a hneď na to ippon, 35 sekúnd pred koncom zápasu. Avšak Kozybayev z Kazachstanu bol už nad jeho sily, strata koncentrácie a súper získal v 3:07 ippon. Kozybayev, aj keď nemá za sebou nejaký mimoriadny medzinárodný úspech, sa však prebojoval až do semifinále.

So
17
feb

Výborné 3.miesto Viktórie Majorošovej v talianskom Ríme.

Na European Judo Open Women 2018 v Ríme sa zišlo 151 džudistiek z 25 krajín sveta a zo všetkých kontinentov.

V najobsadenejšej kategórii do 57 kg sa predstavila aj naša džudistka Viktória Majorošová, zverenkyňa Jozefa Krnáča.

Viki v prvom zápase nastúpila proti pretekárke zo Španielska, María Ruiz Muro. Viki sa ťažšie rozbiehala, mala prevahu a viedla na 2x shido. Avšak zápas rozhodla až v predĺžení. V druhom zápase sa stretla s mladou talentovanou Taliankou Alessandrou Fiorenzou, kde uplatnila svoju skúsenosť a za 2m19s ju vyprevadila ipponom z tatami. Soumiya Iraoui z Maroka však využila úvodné zaváhanie našej džudistky a zvíťazila už v 10 sekunde zápasu. Nebyť tohto zaváhania, výsledok mohol byť lepší. Lebo potom Viki už išla ako namydlený blesk, keď porazila Rusku Baidak a Francúzku Marchese obe na ippon.

Ne
11
feb

Naši pretekári na Paris Grand Slam

V Paríži sa predstavili naši dvaja reprezentanti - Miroslav Dzúr a Matej Hajas, obaja vo váhovej kategórii do 100 kg.

Miro Dzúr narazil v prvom kole na Gruzínčana Taveluriho. Taveluri bol tretí z European Open 2016 v Sofii a 2013 v Tbilisi. Taveluri bol v úvode napomínaný shido a hneď vzápätí získal waza ari. Miro zvýšil tlak, ale súper s kontroloval zápas a náš reprezentant bol ešte 2x napomínaný shido. Vyrovnaný zápas, ale so smutným koncom. Talaveri v nasledujúcom kole prehral s matadorom Korrelom (NED), ktorý sa stal celkovým víťazom v tejto váhovej kategórii.

So
03
feb

Sústredenie V4

Dňa 2.2.2018 do 4.2.2018 prebieha 4.ročník dorasteneckého a juniorského sústredenia V4 v Bratislave v športovej hale v Dome športu.

Na sústredení sa zúšastňuje 121 džudistov a džudistiek z Rakúska, Bulharska, Slovinska, Čiech, Chorvátska a Slovenska. Na sústredení sa zúčastňujú všetky Centrá talentovanej mládeže SZJ.

Dvojfázové tréningy organizujú reprezentační tréneri Jozef Krnáč, Alexandra Péterová, ich asistenti Ivana Komlóšiová, Branislav Babic, ako aj tréneri CTM.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia