Reprezentácia

Po
18
jún

3.miesto Roba Marunu na ME veteránov v škótskom Glasgowe

Na Majstrovstvách Európy veteránov a veteránok obsadil náš pretekár Robo Maruna 3.miesto a získal tak bronzovú medailu v kategórii M4 do 90 kg, vyhral 3 zápasy a prehral iba 1 stretnutie.

Na tomto turnaji dosiaholi ešte veľmi pekné výsledky Matej Legény, ktorý vo svojej kategórii M1 nad 100 kg obsadil 5.miesto a Martin Slabý v kategórii M3 do 100 kg obsadil 7.miesto.

Na rozhodcovskom poli nás zastupovala rozhodkyňa Judita Pisárová.

Po
04
jún

Pekné dve 9.miesta juniorov Blahušiaka a Turaca v rakúskom Leibnitzi.

Na Ecup juniorov v rakúskom Leibnitzi obsadili pekné dve 9.miesta v hmotnostnej kategórii do 90 kg Blahušiak Miro aj Turac Denis. Obidvaja zhodne vyhrali 3 zápasy a prehrali 2, celkovo v tejto kategórii bolo 44 pretekárov.

Ostatným pretekárom sa už menej darilo a skončili v 1. alebo 2.kole.

 

Po
21
máj

Pekné 7.miesto Alexa Bartu v Bialsko Biala na ECUPe dorastencov

Na tradične silne obsadenom dorasteneckom ECUPe v Bialsko Biala sa stretlo 514 džudistov (309 chlapcov a 205 dievčat) z 30 krajín.

Naša výprava pod vedením dorasteneckej reprezentačnej trénerky Alexandry PéterovejBranislava Babica sa predstavila v zložení: Jozef Rafaj, -60 kg, Alex Barto, -73 kg, Patrik Török, -73 kg, Richard Murčo, -73 kg, Benjamín Maťašeje, +90 kg, Alexandra Halajová, -52 kg. Nina Geršiová na poslednú chvíľu necestovala pre zranenie.

Najväčšiu radosť nám spravil Alex Barto, ktorý zvládol prvé dva zápasy na ippon, najprv s Ukrajincom Hrybykom Sobotom (CZE). S Maďarom Nerpelom prehral 6 s pred koncom, keď Nerpel bol už trestaný 2x shido. V repasáži porazil Naverianiho (UKR) na ippon, avšak prehral s Poliakom Kozlovskim na waza ari.

Ut
15
máj

Výcvikový tábor džuda v Banskej Bystrici

Dobrý deň,

rada reprezentačných trénerov SZJ v spolupráci s oddielmi džuda v Banskej Bystrici organizuje letný výcvikový tábor v dňoch 2-13.7.2018.

Podrobnejšie informácie nájdete v prílohách alebo v kalendári.

Srdečne Vás pozývame.

S pozdravom

Ján Gregor ml.

Ne
06
máj

Pekné dve 5.miesta a dve 9.miesta dorastencov v rumunskom Cluji.

Naša výprava vedená Branislavom Babicom a Liborom Pulcom sa v silnej konkurencii 31 krajín a 546 džudistov (349 dorastencov, 197 dorastenkýň) nestratila. V Cluji sa predstavili: Alexandra Halajová, -52 kg, Nina Geršiová, -70 kg, Matúš Gašparovič, -66 kg, Alex Barto, -73 kg, Patrik Tőrők, -73 kg a Benjamín Maťašeje, -90 kg.

Nina Geršiová, -70 kg, vyhrala svoj úvodný zápas s Češkou Volfovou. V druhom prehrala s Holanďankou Van Heemst na waza ari, ale Holanďanka mala dve shido. S Chorvátkou Olujič si tiež hladko poradila. S Nemkou Heinz sa trápila, ale 18 s pred koncom získala ippon. V boji o bronz prehrala s Ukrajinkou Chystiakovou a tak získala piate miesto.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia