Reprezentácia

Pi
19
júl

Európsky olympijský festival mládeže, Baku 2019

Slovensko do Baku vysiela 73-člennú výpravu a reprezentovať nás bude 45 športovcov vo veku 15 až 17 rokov (26 športovcov a 19 športovkýň). V Baku sa bude súťažiť v desiatich športoch. Slovensko má zastúpenie v siedmich, a to v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. Slovenská výprava sa spoločne stretne 19. júla na zraze členov výpravy a do Baku odlieta 20. júla 2019.

Výprava džudistov je v zložení:

Št
18
júl

Posledná rozlúčka so zosnulým Mariánom Hefkom

Dnes po krátkej a ťažkej nemoci nás opustil Marián HEFKA.

Marián HEFKA bol dlhoročný člen SZJ, nositeľ VI. danu, bývalý československý reprezentant a viacnásobný majster ČSSR. Trinásť rokov pôsobil aj ako predseda Slovenského zväzu judo. Následne pôsobil v medzinárodných štruktúrach European Judo Union ako uznávaný rozhodcovský komisár.
Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka s Mariánom Hefkom bude v utorok, dňa 23.07.2019, v Bratislavskom krematóriu  o 14,45.  Po poslednej rozlúčke bude v priestoroch jeho materskej TJ Sokol Bratislava I Vinohrady, Sokolská 1, Bratislava pre účastníkov pohrebu, priateľov juda a Mariána Hefku pripravené malé občerstvenie.

Po
15
júl

9.miesto Milana Randla na GP Budapešť.

Naša výprava pod vedením Mareka Matuszeka sa zúčastnila GP Budapešť 2019 v zložení: Milan Randl a Miroslav Blahušiak, - 90 kg, Márius Fízeľ a Matej Hajas, -100 kg.

Milanovi sa darilo najlepšie. Nepodarilo sa mu zopakovať výborný výkon z GP Montreal. Úlohu favortia splnil v prvom zápase s Dossou Yovo z Beninu, ktorý vyhral na ippon. Ďalším súperom bol starý známy Mungai (ITA), s ktorým mal Milan nepriaznivú bilanciu zápaov 1:2. Po výbornom výkone ho však v golden score porazil na ippon. Tretí zápas s Florentinom (DOM), bronzový z tohtoročných Panamerických hier, však Milanovi nevyšiel podľa predstáv a prehral na ippon.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa postavil proti Borekovičovi zo Srbska. Zviedol vyrovnaný zápas a nepredal svoju kožu lacno, prehral však na waza ari.

Po
08
júl

Naši džudisti na 30. letnej svetovej univerziáde v Neapole.

Naši džudisti sa zúčastnili 30. letnej svetovej univerziáde v Neapole pod vedením reprezentačného trénera Mareka Matuszeka v zložení: Jozef Benko, -73 kg, Ján Ľupták, -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg a Matej Hajas, +90 kg.

V judo na Letnej univerziáde sa zúčastnilo 55 krajín, celkovo 367 džudistov, z toho 206 mužov a 164 žien.

Našim športovcom sa nedarilo. Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa rozbehol veľmi nádejne, keď Američana Pelecha poslal dole z tatami ipponom. V druhom kole však narazil na Moldavca Mocanu, s ktorým zviedol vyrovnaný zápas. Najprv získal waza ari Moldavec, Miro vyrovnal držaním, ale 45 s pred koncom padol na waza ari, čo znamenalo konečné víťazstvo Mocanu.

Po
08
júl

Výborné 3.miesto Milana Randla na Grand Prix Montreal 2019.

Našu výpravu na GP Montreal 2019 tvorili: reprezentačný tréner Ján Gregor, Matej Poliak, -66 kg, Filip Štancel, -81 kg, Peter Žilka a Milan Randl, obaja do 90 kg.

Milan Randl v prvom zápase si hladko poradil s domácim pretekárom Maximom Cotem za 2m47s na waza ari a následne ippon. V druhom zápase sa stretol s nasadeným Trippelom (GER), piatym na MS 2018. Milan Trippela zdolal pred mesiacom na Európských hrách v Minsku v golden score na waza ari. Nebolo tomu inak ani teraz a v 56 sekunde golden score Milan získal ippon. V semifinále už nestačil na Browna z USA, s ktorým prehral na waza ari. Avšak v boji o tretie miesto zabojoval s Elnahasom z Kanady a vyhral zápas na waza ari. Milan Randl získal bronz.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia