Reprezentácia

Po
04
nov

Dunajský pohár 2019

1.11.2019 sa uskutočnil tradičný Dunajský pohár v ŠH Mladosť za účasti zmiešaných dorasteneckých reprezentačných družstiev zo Slovenska, Maďarska a Rakúska.

Každú krajinu reprezentovalo 12 mladých športovcov a dvaja členovia výpravy.

Súťažilo sa v priateľskej atmosfére, avšak s veľkým nasadením. Na tatami si súperi nič nedarovali. Mladí pretekári predviedli svoje džudistické umenie.

Víťazom sa stalo Maďarsko a obhájilo tak svoje minuloročné prvenstvo. Na druhom mieste sa umiestnili naši džudisti a tretie miesto získali rakúski pretekári.

Nasledujúci deň prebehlo sústredenie, ktorého sa zúčastnili aj pretekári CTM z Banskej Bystrice.

Po
04
nov

Výborné 5.miesto Mateja Poliaka a 7.miesto Petra Žilku na GP Perth, Austrália.

V austrálskom Perthes sa zišlo 309 džudistov zo 66 krajín z celého sveta, 160 užov a 149 žien.

Najviac sa darilo Matejovi Poliakovi, ktoý obsadil piate miesto. V prvom zápase zdolal vysoko favorizovaného Flickera z Izraela (bronz ME 2018, bronz MS 2017, 5.m. MS 2018) na waza ari v predĺžení. S Poliakom Wawrzyczekom si poradil na ippon 24 s pred koncom zápasu. Vo štvrťfinále narazil na Gaitera (ESP), kde po vyrovnanom zápase prehral na waza ari. V repasáži systémom veni, vidi, vici zdolal Azarbajdžánca Aliyeva na ippon. V boji o bronz prehral s Nemcom Seidlom na ippon a tak obsadil pekné, aj keď smoliarske piate miesto.

Pi
25
okt

Slovenská reprezentácia na Grand Slam v Abu Dhabi

Výprava štyroch pretekárov, pod vedením trénera Jána Gregora, vycestovala do Abu Dhabi na svetový Grand Slam.

Ako prvý, 24. októbra, súťažil Matej Poliak vo váhovej kategórii do 66 kg. Mal náročný lós proti Uzbekovi Sardorovi Nurillaevovi, ktorý zdolal Poliaka až v golden score, v piatej minúte a 37. sekunde. Nebol to jednoduchý súper, keďže Nurillaev sa nachádza na 19. priečke v celosvetovom rankingu.

Zápas bol po celý čas veľmi vyrovnaný a padlo len jedno shido Sardorovi. V predĺžení bol Poliak trestaný dvomi shido pomerne rýchlo po sebe a keďže mu nič iné neostávalo ako skorigovať zápas začal byť aktívnejší. Súper využil jeho chvíľkové zaváhanie a hodom získal waza ari.

St
16
okt

Márius Fízeľ obsadil 7.miesto na MS juniorov v Marakéši

Fízel Márius v modrom kimone na MSJ 2019

Týždeň po MS veteránov sa v Marakéši opäť schádzajú džudisti, tentoraz na juniorských Majstrovstiev sveta. Veteráni z Marakéša priviezli 4 bronzové medaily.

Do dejiska MSJ pricestovala aj naša reprezentácia pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Krnáča v zložení: Alex Barto, -81 kg a Márius Fízeľ, -100 kg.

Konkurencia je veľká, zúčastňuje sa 517 pretekárov, 294 džudistov a 223 džudistiek, z 81 krajín z celého sveta.

Po
14
okt

Slováci so ziskom štyroch bronzových medailí na Majstrovstvách sveta veteránov v Marakeshi.

Tento víkend sa konali v Marakeši, Maroko, Majstrovstvá sveta veteránov, kde nechýbalo ani Slovensko, ktoré tam bolo v početnom zastúpení trinástich pretekárov. Naši veteráni dokázali získať až 4 bronzové medaily. Tibor Gubáň v kategórii M2 a Peter Vaškovič v M4 získali bronz v hmotnostnej kategórii nad 100 kg. Tak isto Jozef Svátek obsadil 3.miesto v kategórii M6 do 100kg a Branislav Babic skončil tretí v M3 v kategórii do 81 kg.

Braňo Babic síce prehral prvý zápas proti Rusovi Alekseiovi Kulikovovi na ippon, avšak ani Kulikov ako neskorší víťaz turnaja, nedokázali Braňa hodiť a zápas rozhodli len 3 šidá v prospech ruského reprezentanta. Následne všetky zápasy v repasáži vyhral, dokonca dvakrát na ippon. Súboj o tretie miesto vyhral na waza ari proti Rusovi Sergeiovi Siverinovi a s bilanciou piatich vyhratých zápasov k jednému prehratému obsadil bronzovú priečku.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia