Reprezentácia

St
17
okt

MS juniorov Nassau, BAHAMY - naši nepostúpili zo skupiny.

Naša výprava odletela do dejiska Majstrovstiev sveta juniorov v judo 2018 do mexického Cancúnu v zložení: Jozef Krnáč, reprezentačný tréner junior, Márius Fízeľ, do 100 kg a Denis Turác do 90 kg.

V dejisku šampionátu sa nachádza juniorská špička zo 67 krajín a 426 pretekárov (240 juniorov a 186 junioriek).

Denis Turác, -90 kg, sa nachádza v “skupine smrti”, prvom kole nastúpil proti Gerkensovi z Lotyšska, 5. miesto na MS dorastencov 2017. S Gerkensom má negatívnu bilanciu 1:2, ale porazil ho na EYOFe 2017 v semifinále, kde Denis získal striebro. V skupine je aj Gruzínec Bekauri, majster sveta a majster Európy 2017, ako aj Japonec Mashiyama, ktorý na európskych turnajoch nenašiel premožiteľa.

Po
15
okt

Výborné 5.miesto Poliaka, 7.miesto Žilku a 9.miesto Majorošovej na GP Cancún, Mexiko.

Naša seniorská reprezentácia sa zúčastnila Grand Prix Cancún, Mexiko v zložení:

Ján Gregor, reprezentačný tréner, Viktória Majorošová, -57 kg, Matej Poliak, -66 kg, Milan Randl, -90 kg, Peter Žilka, -90 kg a Matej Hajas, -100 kg.

V silnej konkurencii 175 džudistov a 146 džudistiek zo 46 krajín sa naši reprezentanti nestratili.

Matej Poliak, -66 kg, vybojoval 5.miesto. Najprv si poradil s Peruáncom Patinom na waza ari. V druhom zápase si poradil so Solisom (CUB), ktorý bol vo štvrťfinále na nedávnych MS v Baku a majster PanAmeriky 2018. A to opäť na waza ari. Podľahol až Rusovi Grygorjanovi po vyrovnanom zápase. Grygorjan sa stal celkovým víťazom v tejto váhovej kategórii. V repasážach si poradil s Portugalčanom Crisostomom na ippon, ktorý dosiahol 30 s pred koncom zápasu. V boji o bronz bohužiaľ prehral s Brazílčanom Chibanom.

Ne
07
okt

VYNIKAJÚCE 5.miesto ALEXA BARTU na YOG 2018 v Buenos Aires !

Slovenská výprava mladých olympionikov pricestovala do dejiska III. olympijských hier mládeže 6.-18. októbra 2018 v Buenos Aires. Cesta z Bratislavy cez Viedeň a Madrid bola dlhá, najmä viac než 12-hodinový druhý let bol náročný. Celý presun prebehol hladko a bez komplikácií.

Naša džudistická reprezentácia je v zložení: Alexandra Péterová, reprezentačná trénerka dorastencov a Alex Barto, odchovanec Dukla Banská Bystrica. Nine Geršiovej, z STU Bratislava ušla nominácia len o vlások, keď jej chýbalo zopár bodov.

Alex sa predstavil dnes 8.10.2018 na tatami medzi 12 najlepšími nominovanými džudistami vo váhovej kategórii do 81 kg. Alex preteká vo váhaovej kategórii do 73 kg, takže to môže predstavovať preňho menšiu nevýhodu.

Ut
25
sep

Peter Žilka na 9.mieste na MS v Baku

Džudista Peter Žilka obsadil na Majstrovstvách sveta v Baku pekné 9.miesto v hmotnostnej kategórii do 90 kg, v ktorej zápasilo 75 pretekárov. Po dvoch výhrach nad pretekárom z Nepálu a Dominikánskej republiky, nestačil v osemfinále na majstra Ázie Ustopiriyona z Tajikistanu.

Do svetového rebríčka si však pripíše značnú porciu bodov (320 b), ktoré ho posunú bližšie k Olympijským hrám 2020 v Tokyu.

V tej istej kategórii skončil Milan Randl v 2.kole a obsadil tak delené 17.miesto. V 1.kole porazil pretekára z Lotyšska ale v 2.kole nestačil na pretekára z Talianska.

V hmotnostnej kategórii do 81 kg v ktorej pretekalo 65 pretekárov. V 1.kole Filip Štancel porazil pretekára z Costariky ale v 2.kole nestačil na pretekára z Belgicka a obsadil tak delené 17.miesto.

So
22
sep

Majstrovstvá sveta seniorov v BAKU, Azerbajdžan.

Motívom MS v Baku je „Zem ohňa, zem džuda.“ Jeho Exelencia, İlham Aliyev, prezident Azerbajdžanu, za prítomnosti ministra mládeže a športu, Azada Rahimova a predsedu IJF, Máriusa Visera, slávnostne otvorili šampionát. Vlajkonosičkou výprav bola najmladšia, len sedemnásťročná pretekárka, Daria Bilodid z Ukrajiny. Daria vo váhovej kategórii do 48 kg získala zlato.

IJF stanovilo termín a miesto majstrovstiev sveta pre rok 2021 – 12.-19.9.2021 vo Viedni. Predseda SZJ, Ján Krišanda, sa zúčastnil zasadnutia IJF ako aj uvedenia džudistov do Siene slávy 2018, medzi ktorými bol aj legendárny kubánsky tréner ženskej reprezentácie, Ronaldo Veitia, ktorý je najúspešnejším trénerom džuda v histórii, nakoľko so svojimi zverenkyňami získal najviac medailí.

Vedúcim výpravy našich džudistov je Ján Gregor, ml., reprezentačný tréner seniorov a U23.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia