apr

Matej Poliak v médiách

Bronzová medaila Mateja Poliaka mala odozvu aj v médiách:

1 . Dňa 25.4.2017 o 19:50 v Športových novinách RTVS od 7:12 min.

2. 25.4.2017 o 22:30 v hlavnej športovej relácii ŠPORT + v televízii TA3 vystúpil ako hosť džudista Matej Poliak. Redaktor Peter Čambor  si ho pozval do relácie, kde sa rozprávali o Matejovom úspechu na ME 2017 vo Varšave.

3 . Dňa 26.4.2017 v Denníku Pravda bol zverejnený rozhovor s Matejom Poliakom.

So
22
apr

ME VARŠAVA - Účinkovanie našich džudstov na ME skončilo.

Dnes, 22.4., ako prvý zasiahol do bojov Matej Hajas (do 100 kg), ktorý nastúpil proti Nemcovi Freyovi, ktorý má len 20 rokov, je na 56. miesto WRL. Tento rok je vo forme, skončil na 5. Miesto na Grand Prix  Dűseldorf, kde porazil Armenterosa výborného džudistu z Kuby. Matej začal aktívne, ale súper s ľahkosťou odrazil všetky jeho útoky ba aj snahy o horný úchop. Frey postupne získaval prevahu a trestaný dva krát shidom bol náš pretekár. Frey bodoval, najprv získal jedno wazari a 1:16 pred koncom druhé. Následne už takticky kontroloval zápas.

Peter Žilka mal najťažšie vylosovanie z našich pretekárov. Minulý rok skončil na Majstrovstvách Európy do 23 rokov v Tel Avive na piatom mieste. Tento rok na silne obsadenom turnaji v Katowiciach bol druhý a na Africkom svetovom pohári v Casablanke bol tretí. Tento rok má bilanciu 70% vyhratých zápasov.

Št
20
apr

GRATULUJEME - Matej Poliak získal bronzovú medailu na ME.

Slovenská výprava džudistov, sa zúčastňuje Majstrovstiev Európy v judo, v poľskej Waršave.

Matej Poliak získal svoju prvú bronzovú medailu z ME. Blahoželáme!

Matej Poliak potvrdil, že má stúpajúcu formu. Minulý rok skončil na Európskom pohári v Bratislave na treťom mieste. Tento rok začínal na turnaji v Katoviciach, kde neskončil na bodovanom mieste, ale už na Grand Prix v Tbilisi, 31.3.2017 v silnej konkurencii, skončil na peknom piatom mieste. Tento rok má bilanciu 50% vyhratých zápasov.

St
19
apr

Slovenská výprava na ME v judo, Waršava 2017

Slovenská výprava džudistov 19.4.2017 dorazila do dejiska Majstrovstiev Európy v džude do poľskej Waršavy. Boje na tatami začnú v Torware Aréne od 20.4. a potrvajú do 23.4.

Výprava odchádza v zložení: predseda SZJ Mgr. Ján Krišanda, reprezentačný tréner Ján Gregor, ml., Matej Poliak -66 kg, Peter Žilka -90 kg, Milan Randl -100 kg a Matej Hajas -100 kg.

Po
10
apr

2 strieborné a 2 bronzové medaile - víkendové úspechy mladých slovenských džudistov.

Nina Geršiová, druhá z prava

Slovenskí mladí džudisti sa cez víkend zúčastnili dvoch medzinárodných podujatí:

Cadet European Judo Cup v Tepliciach, Česká republika - strieborná a bronzová medaila.

Junior European Cup v Lignano, Taliansko - strieborná a bronzová medaila.

Cadet European Judo Cup v Tepliciach

Tradične silne obsadený turnaj na ktorom sa zúčastnilo 31 krajín a celkovo 677 pretekárov (421 dorastencov a 256 dorasteniek).

Našu výpravu viedli tréneri Jozef Krnáč, Branislav Babic a Alexandra Péterová. Zloženie našich mladých reprezentantov bolo nasledovné: Nina Geršiová, -70 kg, Terézia Križánková, -63 kg, Silvia Tománková, -48 kg, Bruno Banský, -55 kg, Jozef Rafaj, -55 kg, Daniel Mlynarič, -66 kg, Patrik Törők, -66 kg, Alex Barto, -73 kg, Miroslav Ruttkay,
-73 kg, Filip Mitrovič, -81 kg, Denis Turac, -90 kg.