Reprezentácia

Ne
18
nov

Krásne 5.miesto BENJAMÍNA MAŤAŠEJEHO na ECup v maďarskom Györi.

Naši dorastenci sa tento víkend zúčastnili Európskeho pohára v maďarskom Györi. Pod vedením reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej, Branislava Babica a Mareka Matuszeka sa predstavili: Benjamín Maťašeje, -90 kg, Viktor Adam, -90 kg, a do 73 kg Patrik Török, Richard Murčo, Alex Maruška a Matúš Gašparovič.

V konkurencii 422 džudistov – 271 dorastencov a 151 dorasteniek z 27 krajín sa nestratili.

Pi
16
nov

Výborné 3.miesto Petra Žilku na Grand Prix Haag.

Naši reprezentanti sa zúčastnili Grand Prix Haag 2018 v Holandsku. Pod vedením reprezentačného trénera Jána Gregora, Matej Poliak, -66 kg, Filip Štancel, - 88 kg, Peter Žilka, -90 kg a Matej Hajas, -100 kg.

Na súťaži sa predstavilo 242 džudistov a 170 džudistiek zo 62 krajín sveta.

Peter Žilka, -90 kg, dosiaho skvelý výsledok 3.mieste. Už v prvom zápase naznačil, že je vo výbornej forme, keď si poradil s výnikajúcim Brazílčanom Macedom, ktorý má tento rok 3 medaily z Grand Prix turnajov. Spolu už zápasili, Macedo porazil Petra ešte v roku 2014 na MSJ, kde sa Macedo stal juniorským šampiónom. Peter mu prehru opratil vo veľkom štýle, v polovičke zápasu ho vyprevadil ipponom z tatami.

Ne
04
nov

Naši džudisti sa zúčastnili ME do 23 rokov v maďarskom Győri.

Výpravu našich reprezentantov viedol Ján Gregor, reprezentačný tréner. Na ME mužov a žien do 23 rokov tréneri nominovali: Miroslav Blahušiak a Denis Turac, -90 kg a Márius Fízeľ, -100 kg.

Ako prvý sa na tatami predstavil Miroslav Blahušiak, ktorý nastúpil proti Harrymu Lowetovi Hewittovi (GBR). Harry nie je našim chlapcom neznámy, Denis Turac má s ním bilanciu 2:0. Miro plnil taktické pokyny trénera, kontroloval súpera a súper kontroloval aj jeho. Žiaden z džudistov nespravil žiaden nástup, súpera neohrozil. Miro bol aktívnejší a Brit dostal shido za pasivitu. Zápas skončil nerozhodne a rozhodovalo sa v golden score. Pred koncom prvej minúty rozhodca prerušil zápas, dal pokyn a tam nepochopiteľne Miro „zaspal“, súper ho uchopil, vychýlil a hodil na ippon. Prvá súperová technika v predĺžení a hneď ippon v 60 s predĺženia. Lowet Hewitt skončil celkovo na siedmom mieste.

St
17
okt

MS juniorov Nassau, BAHAMY - naši nepostúpili zo skupiny.

Naša výprava odletela do dejiska Majstrovstiev sveta juniorov v judo 2018 do mexického Cancúnu v zložení: Jozef Krnáč, reprezentačný tréner junior, Márius Fízeľ, do 100 kg a Denis Turác do 90 kg.

V dejisku šampionátu sa nachádza juniorská špička zo 67 krajín a 426 pretekárov (240 juniorov a 186 junioriek).

Denis Turác, -90 kg, sa nachádza v “skupine smrti”, prvom kole nastúpil proti Gerkensovi z Lotyšska, 5. miesto na MS dorastencov 2017. S Gerkensom má negatívnu bilanciu 1:2, ale porazil ho na EYOFe 2017 v semifinále, kde Denis získal striebro. V skupine je aj Gruzínec Bekauri, majster sveta a majster Európy 2017, ako aj Japonec Mashiyama, ktorý na európskych turnajoch nenašiel premožiteľa.

Po
15
okt

Výborné 5.miesto Poliaka, 7.miesto Žilku a 9.miesto Majorošovej na GP Cancún, Mexiko.

Naša seniorská reprezentácia sa zúčastnila Grand Prix Cancún, Mexiko v zložení:

Ján Gregor, reprezentačný tréner, Viktória Majorošová, -57 kg, Matej Poliak, -66 kg, Milan Randl, -90 kg, Peter Žilka, -90 kg a Matej Hajas, -100 kg.

V silnej konkurencii 175 džudistov a 146 džudistiek zo 46 krajín sa naši reprezentanti nestratili.

Matej Poliak, -66 kg, vybojoval 5.miesto. Najprv si poradil s Peruáncom Patinom na waza ari. V druhom zápase si poradil so Solisom (CUB), ktorý bol vo štvrťfinále na nedávnych MS v Baku a majster PanAmeriky 2018. A to opäť na waza ari. Podľahol až Rusovi Grygorjanovi po vyrovnanom zápase. Grygorjan sa stal celkovým víťazom v tejto váhovej kategórii. V repasážach si poradil s Portugalčanom Crisostomom na ippon, ktorý dosiahol 30 s pred koncom zápasu. V boji o bronz bohužiaľ prehral s Brazílčanom Chibanom.

Stránky

Subscribe to Reprezentácia