Reprezentácia

Št
10
okt

Dve 5.miesta Alexa Marušku a Emy Fízeľovej na Ecup dorastencov v Chaniá, Grécko

Pretekári Dukly Banská Bystrica Alex Maruška a Ema Fízeľová sa pod vedením trénera Branislava Slaného zúčastnili na 1.ročníku Európskeho pohára dorastencov v krétskom meste Chaniá.

Alex Maruška vo váhe do 73kg v prvom kole zdolal nasadenú dvojku turnaja Gréka THIVAIOSA na dve waza ari hneď v úvode stretnutia. Dobrý výkon už nezopakoval v súboji so Srbom KOSOVICOM, ktorému podľahol pred časovým limitom na ippon. Srb skončil nakoniec druhý. V opravách si Alex poradil s domácimi STAVRIDISOM a KALAITSIDISOM, oboch deklasoval v súboji v newaze. V zápase o 3.miesto však nenašiel recept na DOUMASA z Grécka, ktorému na víťazstvo a zisk kovu stačilo sporné waza ari.

Ut
24
sep

Výborné 5.miesto Benjamína Maťašejeho na MS dorastencov v Alma Ata, Kazachstan

Pod vedením reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej a trénera Jozefa Tománka sa na Majstrovstvách sveta predstavia pretekári: Sylvia Tománková, -57kg, Samuel Ret, -81 kg, Benjamín Maťašeje, -90 kg.

MS sa zúčastňuje 61 krajín, 464 pretekárov, z toho 256 dorastencov a 208 dorastenkýň.

Dnes, 28.9., nastúpil Benjamín Maťašeje, -90 kg, člen ŠK Dukla Banská Bystrica a zverenec reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej, proti Brazílčanovi Kayovi Santosovi, úradujúcemu dorasteneckému majstrovi Panameriky 2019. Benjamín zviedol veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa nerozhodol v riadnom čase. V golden score bol úspešnejší náš reprezentant, ktorý Brazílčana upáčil v newaze a tak vyhral na ippon.

Po
23
sep

Výcvikový tábor BRATISLAVA 31.1-2.2.2020

Viac informácií bude k dispozícii v Rozpise.

Po
23
sep

Výborný výkon Petra Žilku na GP Taškent 2019 - 3.miesto

Do Taškentu cestoval Peter Žilka s trénerom Jozefom Krnáčom. Na GP Taškent sa zišla svetová špička zo 69 krajín, 418 džudistov, z toho 230 mužov a 188 žien.

Peter prvé dva zápasy zvládol výborne, získal waza ari a následne kontroloval zápas tak proti Tejenovi (TKM) tak aj proti Safguliyevovi (AZE). O víťaza skupiny sa stretol s Rusom Khalmurzajevom, s ktorým prehral na ippon. Khalmurzajev skončil celkovo druhý. V repasáži však zdolal Petgrave (GBR) na ippon a v boji o tretie miesto si opäť na ippon poradil aj so Sherovom z Kirgistanu, majstrom Ázie 2018 v juniorskej kategórie .

 

St
11
sep

ALEX BARTO - 5.miesto a BRUNO BANSKÝ - 7.miesto na ME juniorov, Vantaa, Fínsko

Alex Barto v modrom kimone MEJ 2019

Účinkovanie slovenských juniorských reprezentantov v dejisku ME juniorov v judo vo fínskej Vantaa sa skončilo umiestnením na piatom a siedmom mieste, Alex Barto a Bruno Banský.

Vedúcim výpravy je Jozef Krnáč, reprezentačný tréner. Naše farby reprezentovali: Nina Geršiová, -70 kg, Dalibor Ďurčo, -60 kg, Bruno Banský, -66 kg, Alex Barto, -81 kg a Márius Fízeľ, -100 kg.

ME juniorov sa zúčastňuje 44 krajín a 343 džudistov, z toho 194 juniorov a 149 junioriek. Jedná sa o európsku juniorskú špičku. Vylosovanie mohlo byť k našim reprezentantom milostivejšie, hneď v prvých kolách sa stretnú s favoritmi:

14.9. - tretí súťažný deň

Stránky

Subscribe to Reprezentácia