Na stránke EJU nájdete fotogalériu fotiek z ECUP BRATISLAVA 1.-2.9.2018:

Ut
04
sep

Veľmi pekné 5.miesto Viki Majorošovej na Ecup Bratislava 2018 a tri 9.miesta - Barto, Štancel a Randl

Na Európskom pohári v džude mužov a žien sa najviac darilo v hmotnostnej kategórii do 57 kg Viki Majorošovej, ktorá obsadila veľmi pekné 5.miesto. Viki vyhrala 4 zápasy a prehrala 2.

Ďalšie pekné 9.miesta obsadili Barto Alex do 73 kg - vekom však ešte dorastenec, čo je prísľubom nielen pre juniorsku reprezentáciu. Alex vyhral 3 zápasy a 2 prehral.

9.miesta ešte obsadili do 81 kg Štancel Filip  (vyhral 3 zápasy a 2 prehral) a do 100 kg Randl Milan   (vyhral 1 zápas a 2 prehral).

Ostatní sa žiaľ už nepresadili, na našom turnaji prevažne štartovali mladší reprezentanti SR dorastenci, juniori a muži do 23 rokov, čo je prísľubom pre lepšie výsledky do budúcnosti:

Adam Viktor a Maťašeje Benjamín do 90 kg, Banský Bruno a Sršeň Ján do 66 kg, Benko Jozef do 73 kg, Ďurčo Dalibor do 60 kg,

Št
10
máj

Rekordných 280 pretekárov zo 40 oddielov na M-SR žiakov a žiačok.

FOTO (c) BZu Ľuptáková

Na Majstrovstvá SR mladších a starších žiakov a žiačok sa zúčastnilo celkom 280 pretekárov zo 40 oddielov, 70 žiačok a 210 žiakov z celého Slovenska.

Touto cestou by som Vám rád poďakoval za prihlásenie Vašich pretekárov čo prispejelo k úspešnému priebehu sobotnej súťaži.

Informmácie o povinnosti zaregistrovať mladších a starších žiakov a žiačok pred M-SR, ktoré budú dňa 2.6.2018 vo Zvolene. Všetky informácie nájdete v rozpise na túto súťaž.

Judo Grand Prix Banská Bystrica

V dňoch 10-11.2.2018 sa v Športovej hale Dukla na Štiavničkách uskutočnil 5. ročník jedného z najväčších mládežníckych medzinárodných turnajov v džude organizovaných v SR – JUDO GRAND PRIX BANSKÁ BYSTRICA 2018.

Turnaj pod organizátorskou taktovkou Judo klubu DUKLA a ŠK UMB Banská Bystrica v spolupráci s Vojenským športovým centrom DUKLA a Mestom Banská Bystrica ponúkol účastníkom všetkých vekových aj váhových kategórii možnosť kvalitného zápolenia medzi súpermi zo Slovenska, Čiech, Slovinska, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Chorvátska, Maďarska, Švajčiarska a Ruska (Ťumen). Prebiehal na šiestich žinienkach.

Turnaj bol zahájený minútou ticha na počesť Jána Gregora, staršieho, dlhoročného člena VŠC Dukla, bývalého reprezentanta a trénera, ktorý nečakane skonal. Následne turnaj slávnostne otvorili primátor Banskej Bystrice, pán Ján Nosko, prezident SZJ Ján Krišanda a riaditeľ turnaja Branislav Slaný.