Juniori

St
08
nov

Nina Geršiová a Denis Turac v Juniorskom olympijskom tíme

Slovenský olympijský výbor (SOV) zostavil z 21 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím (JOT), ktorý podporí na jeden rok zo svojich marketingových zdrojov sumou celkovo 50-tisíc eur.

Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky. Desiatka členov JOT sa zúčastnila na štvrtkovej tlačovej besede spojenej s prezentáciou projektu JOT v bratislavskom hoteli Gate One.

So
16
sep

ME juniorov Maribor 2017 – naši džudisti bez úspechu.

Na ME juniorov sa zúčastnili Miroslav Blahušiak (-90 kg) a Márius Fízeľ (-100 kg), pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Krnáča.

Na ME sa zúčastňuje 41 krajín, 222 juniorov a 180 junioriek.

Miroslav Blahušiak vo svojej kategórii nastúpil proti Lazarovi Cupicovi z Čiernej hory, ktorý bol tento rok tretí na ECUP v Aténach. Miro sa s ním už stretol ešte v dorasteneckej kategórii v r. 2015 a porazil ho. Vo vyrovnanom zápase, kde obaja súperi boli napomínaní shidom nakoniec mal navrch Čiernohorec, keď získal ku koncu tretej minúty ippon.

Ne
23
júl

Striebro Blahušiaka na ECJ Praha 2017.

Slovenská juniorská reprezentácia sa zúčastnila ECJ v Prahe v zložení: reprezentačný tréner mládeže Jozef Krnáč, Martin Mokoš, -66 kg, Jozef Benko, -73 kg, Michal Šmída, -73 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Ivan Hlobej, +100 kg. Na tatami sa predstaví aj náš medzinárodný rozhodca Tomáš Jankovics.

Pražský turnaj už tradične býva dobre obsadený mladými džudistami a aj tento rok sa tu zišlo 308 džudistov, z toho 177 juniorov a 131 junioriek, z 27 krajín.

Včera, 22.7. sa na tatami predstavil náš reprezentant Martin Mokoš vo váhovej kategórii do 66 kg. Nastúpil proti Pogrebanovi (GER). Zápas bol spočiatku vyrovnaný, Martin získal vedenie na waza ari. Ale Nemec bohužiaľ postupne získaval prevahu, získal waza ari a následne vydareným ko soto gake vyprevadil ipponom Martina z tatami.

Ne
16
júl

5.miesto Miroslava Blahušiaka na ECJ v Paksi, Maďarsko.

Slovenská juniorská reprezentácia sa zúčastnila ECJ v Paksi, Maďarsko v zložení: asistent reprezentačného trénera mládeže Libor Pulc, Martin Mokoš, -66 kg, Štefan Gábor, -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg.

Atom Cup, oficiálny názov turnaja sa zúčastnilo 33 krajín z celého sveta, 388 džudistov, z toho 240 juniorov a 148 junioriek.

15.7. sa najviac sa darilo Miroslavovi Blahušiakovi, ktorý bol nasadeným pretekárom. V prvom kole si poradil so so Srbom Cirkovičom, ktorý mu vzdoroval celý zápas, ktorý sa v riadnom čase skončil nerozhodne 1:1 na shido. Miro rozhodol až v 44. sekunde predĺženia na wazari.

St
01
feb

Testy juniori 14.1.2017

Stránky

Subscribe to Juniori