01
dec

Naši mladí juniori v Japonsku

Socha Jigoró Kana na centrálnom námestí Univerzity Tsukuba

Výber našich mladých perspektívnych pretekárov sa zúčastňuje tréningového sústredenia v JAPONSKU pod vedením reprezentačného trénera a strieborného olympijského medailistu Jozefa Krnáča. Do Japonska vycestovali pretekári: Miroslav Blahušiak a Miroslav Ruttkay (obaja zo ZŤS Martin), Michal Šmída (Slávia STU Bratislava), Alex Barto (JK Dukla Banská Bystrica), Dominika Kinceľová (ŠK Zemplín Michalovce) a najmladšia členka výberu Ninka Geršiová (Slávia STU Bratislava).

Po
19
sep

Naši juniori na MEJ v Malage, Španielsko.

Pod vedením trénera Jozef Krnáča sa naši juniori zúčastnili MEJ v Malage, Španielsko: Roman Bežo, -73 kg, Martin Becík, -73 kg a Miroslav Blahušiak, -81 kg.

Akreditovaných bolo celkovo 405 športovcov, z toho 229 džudistov a 176 džudistiek, zo 41 krajín starého kontinentu, ktorí súťažili v Palacio de Deportes José María Martín Carpena.

Naši džudisti mali ťažký lós. Vo váhovej kategórii do 73 kg sa Roman Bežo ocitol v skupine s favoritom Hojakom (SLO) a Martin Becík s Paokovom.

Roman Bežo nastúpil v prvom zápase proti Bunčičovi zo Srbska. Ronan bol na 164. mieste svetového rebríčku juniorov (WRL J) a Srb na 194. Roman bol pasívnejší ako súper a bol napomínaný shidom. Vzápätí Srb získal wazari za osae komi waza. Roman sa snažil zvrátiť výsledok zápasu a pokúsil sa o hod yoko gake, ale súper sa mu vyšmykol, padli na tatami a rozhodcovia to ocenili wazarim v prospech Srba.

Po
01
aug

Junior European Judo Cup Berlín 2016, účinkovanie našich juniorských reprezentantov.

Po sústredení v Nymburku sa naši juniori zúčastnili pod vedením trénera Jána Gregora, ml. Junior European Judo Cup Berlín 2016 v nasledovnom zložení: Roman Bežo, -73 kg, Martin Becík, -73 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg. Pre zranenie kolena Michal Šmída sa k výprave nepripojil.

Junior European Cup Berlín 2016, tradične patrí k silne obsadeným turnajom, o čom svedčí aj fakt, že sa ho zúčastnilo 38 krajín zo 4 kontinentov a 524 džudistov – 298 juniorov a 226 junioriek.

Z krajín sa najlepšie umiestnilo Francúzsko so ziskom 4 zlatých, 3 strieborných, 3 bronzových medailí, jedno piate miesto a dve siedme miesta. Tesne za ním Rusko - 3 zlaté, 3 strieborné, 3 bronzové medaile, šesť krát piate miesto a tri siedme miesta, nasledovalo Taliansko a Nemecko. Poľsko skončilo na 7. mieste a Maďarsko na 9. mieste.

Po
25
júl

9.miesto Romana Beža na Junior European Judo Cup Praha 2016.

Naši juniori sa zúčastnili pod vedením trénera Jozefa Krnáča Junior European Judo Cup Praha 2016 v nasledovnom zložení: Sophia Kanátová, -57 kg, Roman Bežo, -73 kg, Martin Becík, -73 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Lukáš Kurák, -100 kg.

Junior European Cup Praha 2016 sa zúčastnilo 35 krajín z 3 kontinentov a 391 džudistov – 250 juniorov a 141 junioriek.

Najlepšie sa darilo nášmu Romanovi Bežovi, -73 kg, ktorý získal deviate miesto. Prvé dva zápasy s Jánom Pátekom (CZE) a Georg Siegmund, prešiel suverénne. Potom narazil na Ukrajinca Hievorh Manukian, ktorý je na 27. mieste vo svetovom rebríčku. Roman, ktorý je v priebežnom hodnotení až na 205. mieste, sa súpera nezľakol a zviedol veľmi vyrovnaný zápas, ktorý prehral 2 x yuko. Roman postúpil do repasáži, kde si s favorizovaným Litovcom Calkom hladko poradil s jedným yukom a následne ippon. Avšak pre zranenie ďalej nepokračoval.