Juniori

Ne
23
júl

Striebro Blahušiaka na ECJ Praha 2017.

Slovenská juniorská reprezentácia sa zúčastnila ECJ v Prahe v zložení: reprezentačný tréner mládeže Jozef Krnáč, Martin Mokoš, -66 kg, Jozef Benko, -73 kg, Michal Šmída, -73 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Ivan Hlobej, +100 kg. Na tatami sa predstaví aj náš medzinárodný rozhodca Tomáš Jankovics.

Pražský turnaj už tradične býva dobre obsadený mladými džudistami a aj tento rok sa tu zišlo 308 džudistov, z toho 177 juniorov a 131 junioriek, z 27 krajín.

Včera, 22.7. sa na tatami predstavil náš reprezentant Martin Mokoš vo váhovej kategórii do 66 kg. Nastúpil proti Pogrebanovi (GER). Zápas bol spočiatku vyrovnaný, Martin získal vedenie na waza ari. Ale Nemec bohužiaľ postupne získaval prevahu, získal waza ari a následne vydareným ko soto gake vyprevadil ipponom Martina z tatami.

Ne
16
júl

5.miesto Miroslava Blahušiaka na ECJ v Paksi, Maďarsko.

Slovenská juniorská reprezentácia sa zúčastnila ECJ v Paksi, Maďarsko v zložení: asistent reprezentačného trénera mládeže Libor Pulc, Martin Mokoš, -66 kg, Štefan Gábor, -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg.

Atom Cup, oficiálny názov turnaja sa zúčastnilo 33 krajín z celého sveta, 388 džudistov, z toho 240 juniorov a 148 junioriek.

15.7. sa najviac sa darilo Miroslavovi Blahušiakovi, ktorý bol nasadeným pretekárom. V prvom kole si poradil so so Srbom Cirkovičom, ktorý mu vzdoroval celý zápas, ktorý sa v riadnom čase skončil nerozhodne 1:1 na shido. Miro rozhodol až v 44. sekunde predĺženia na wazari.

St
01
feb

Testy juniori 14.1.2017

Št
01
dec

Naši mladí juniori v Japonsku

Socha Jigoró Kana na centrálnom námestí Univerzity Tsukuba

Výber našich mladých perspektívnych pretekárov sa zúčastňuje tréningového sústredenia v JAPONSKU pod vedením reprezentačného trénera a strieborného olympijského medailistu Jozefa Krnáča. Do Japonska vycestovali pretekári: Miroslav Blahušiak a Miroslav Ruttkay (obaja zo ZŤS Martin), Michal Šmída (Slávia STU Bratislava), Alex Barto (JK Dukla Banská Bystrica), Dominika Kinceľová (ŠK Zemplín Michalovce) a najmladšia členka výberu Ninka Geršiová (Slávia STU Bratislava).

Po
19
sep

Naši juniori na MEJ v Malage, Španielsko.

Pod vedením trénera Jozef Krnáča sa naši juniori zúčastnili MEJ v Malage, Španielsko: Roman Bežo, -73 kg, Martin Becík, -73 kg a Miroslav Blahušiak, -81 kg.

Akreditovaných bolo celkovo 405 športovcov, z toho 229 džudistov a 176 džudistiek, zo 41 krajín starého kontinentu, ktorí súťažili v Palacio de Deportes José María Martín Carpena.

Naši džudisti mali ťažký lós. Vo váhovej kategórii do 73 kg sa Roman Bežo ocitol v skupine s favoritom Hojakom (SLO) a Martin Becík s Paokovom.

Roman Bežo nastúpil v prvom zápase proti Bunčičovi zo Srbska. Ronan bol na 164. mieste svetového rebríčku juniorov (WRL J) a Srb na 194. Roman bol pasívnejší ako súper a bol napomínaný shidom. Vzápätí Srb získal wazari za osae komi waza. Roman sa snažil zvrátiť výsledok zápasu a pokúsil sa o hod yoko gake, ale súper sa mu vyšmykol, padli na tatami a rozhodcovia to ocenili wazarim v prospech Srba.

Stránky

Subscribe to Juniori