Dorastenci

Št
01
dec

Hodnotenie RD dorastencov 2016

Hodnotenie reprezentačného družstva a ich výsledky za rok 2016.

Po
31
okt

Majstrovstvá Slovenska dorastencov a žiakov v Bardejove.

22.10.2016 sa v Bardejove uskutočnili Majstrovstvá SR dorastencov a žiakov v Bardejove v športovej hale Mier.

M SR Bardejova sa uskutočnili aj za podpory mesta, keď otváracieho ceremoniálu sa zúčastnil Mgr. René Semanišin, ved. odd. školstva a telesnej kultúry.

Majstrovstiev sa zúčastnilo celkovo 104 džudistov a džudistiek z 27 klubov z celého Slovenska.

Organizátori podujatie zvládli na vysokej úrovni a bez problémov. Štartujúci sa mohli koncentrovať na svoje výkony a diváci mohli sledovať svojich favoritov.

Po
12
sep

DUNAJSKÝ POHÁR družstiev

Naši mladí pretekári sa zúčastnili tradičného Dunajského pohára družstiev vo Viedni pod vedením trénera Jozefa Krnáča a Alexandry Péterovej.

Celkové výsledky:

Dorastenci:

1.            Maďarsko

2.            Slovensko

3.            Rakúsko

Dorastenky:

1.            Rakúsko

2.            Maďarsko

3.            Slovensko

Rakúske dorastenky prvýkrát v histórii získali prvé miesto na Dunajskom pohári.

Družstvo našich dorasteniek štartovalo len v päť člennej zostave a nemali sme obsadené všetky váhové kategórie. S Rakúskom sme prehrali 1:7, keď zabodovala Ihnátová. S Maďarskom sme prehrali v rovnakom pomere, keď čestný úspech zaknihovala Nina Geršiová.

Dorastenci vyhrali nad Rakúskom 5:3, avšak s Maďarskom prehrali 7:1. Čestný úspech našich farieb dosiahol Turac.

Mimo súťaž nastúpili ešte proti Walesu a porazili ho v pomere 5:3.

Pi
01
júl

9.miesto Turaca Denisa na ME dorastencov vo Fínsku.

Slovenská výprava dorasteneckých džudistov odletela do fínskej Vantaa, kde naše nádeje nastúpili na tatami na Majstrovstvách Európy dorastencov.

Výprava odletela v zložení: reprezentačný tréner dorastencov Jozef Krnáč, Dalibor Ďurčo -55 kg, Martin Mokoš -66 kg, Denis Turác -81 kg a Martin Fízel -90 kg.

Skupiny vo všetkých váhových kategóriách sú veľmi náročné, do Vantaa sa zišla európska špička. A tak vyzeral aj lós, ktorý našim džudistom nadelil hneď v prvom kole ťažkých súperov.

1.7. na tatami nastúpili naši dorastenci Dalibor Ďurčo a Martin Mokoš.

Št
30
jún

Ocenenie pre nášho mladého športovca Maximiliána Vargu

Zprava: Ján Zachara, Maximilián Varga, Ján Peteja

V piatok 24.6. sme spolu s Maximiliánom Vargom cestovali do kráľovského mesta Trnavy, nie bojovať na tatami, aj keď džudo bolo príčinou našej cesty.

Na radnici mesta sme sa zúčastnili oceňovania Slovenskou asociáciou športu na školách/SAŠŠ/, kde Maximiliánovi Vargovi bola udelená cena "Fair Play" za príkladný čin v džude. Na radnici nás privítal Mgr. Tibor Pekarčík, viceprimátor Trnavy, ktorý spolu s Dr. Antonom Javorkom , čestným predsedom SAŠŠ a PaeDr. Mariánom Majzlíkom, predsedom SAŠŠ mu ocenenie odovzdali. Slávnostného aktu sa zúčastnil aj Ján Zachara, olympijsky víťaz v boxe, ktorý zagratuloval Maxíkovi k oceneniu a zaželal mu veľa športových úspechov. Na obr. zľava: Ing. Ján Peteja-tréner, Maximilián Varga a Ján Zachara-olympijsky víťaz v boxe.

Našim členom blahoželáme.

Stránky

Subscribe to Dorastenci