Dorastenci

St
09
aug

Vylosovanie MS v džude dorastencov.

Včera, 8.8. prebehlo losovanie v Santiagu de Chile.

Miroslav RUTTKAY, -73 kg, má za súpera v prvom kole Japonca Daikiho NAKAHASHIHO – 3. miesto na dorasteneckých majstrovstvách Ázie 2016, majster Japonska 2016, 3. miesto na ECUP Bialsko Biala 2017. V skupine sú aj Komi Kenny BEDEL (ITA) – 2. miesto dorastenecké ME 2017 v Kaunase, 1. miesto ECUP v Berlíne, 2. miesto z ECUP Antalya 2017. V skupine je aj Mohamed KOC (TUR), ktorý bol v Ploiesti a Tepliciach druhý, Antalaya prvý. V Ploiesti zápasil s Bártom, ktorého porazil na waza ari.

Ut
08
aug

Naši dorastenci dorazili na MS v Chile

Naši dorasteneckí reprezentanti dorazili po dlhej 18 hodinovej ceste do dejiska Majstrovstiev sveta dorastencov v judo do cieľa.

Akreditácia a ubytovanie prebehlo bez problémov. Čakalo ich veľmi príjemné prekvapenie, nakoľko sa stretli s našim rodákom, pánom Paulom Nadorom. Paul Nador je honorárny konzul SR v Santiago de Chile, bývalý džudista, 1. Dan a svojho času aj majster Východoslovenského kraja. Našťastie sa nejednalo o žiaden konzulárny prípad, stratu pasu a podobne.

Prajeme príjemné športové zážitky.

Ne
06
aug

DORASTENCI na Majstrovstvách sveta v Santiagu de Chile.

Naši dorasteneckí reprezentanti dnes, 6.8., odleteli do dejiska MS v judo do Santiago de Chile.

Vedúcim výpravy je reprezentačný tréner juniorov a dorastencov Jozef Krnáč. Budú nás reprezentovať: Nina Geršiová, -70 kg, Miroslav Ruttkay, -73 kg a Denis Turác, -90 kg.

MS v Chile sa zúčastní 68 krajín a 441 pretekárov, 235 dorastencov a 206 dorastenkýň. Najpočetnejšie výpravy majú krajiny z Latinskej Ameriky - po 20 Chile (10 m + 10 ž) a Brazília (10 m + 10 ž), Argentína 15 (9 m + 6 ž). Kuba príde len s 3 (2 m + 1 ž). Rusko vyslalo 20 pretekárov (10 m + 10 ž), silná Maďarská výprava 16 (8 m + 8 ž), Francúzsko 16 (8 m + 8 ž), Nemecko 14 (6 m + 8 ž), Česko 1 (0 m + 1 ž), ...

Losovanie prebehne 8.8. o 14:00 miestneho času (20:00 SEČ) a potom budú známi súperi našich reprezentantov.

Pi
28
júl

EYOF 2017 – STRIEBRO Denisa Turaca a BRONZ Niny Geršiovej.

Dnes, 28.7. sa predstavili naši poslední džudisti: Nina Geršiová, Denis Turac a Ľubomír Stromko.

Denis Turac získal striebro a Nina Geriová bronz! Blahoželáme!

Všetkým našim mladým džudistom ďakujeme za vzornú reprezentáciu, za ich bojové nasadenie, srdnatosť a húževnatosť, aj keď nie vždy bola korunovaná úspechom. Blahoželáme a ďakujeme trénerom Jozefovi Krnáčovi, Branislavovi Babicovi, Alexandre Péterovej a Liborovi Pulcovi. Taktiež oddielovým trénerom a trénerom CTM, ktorí sa starajú o zverencov v kluboch a centrách talentovanej mládeže.

Št
27
júl

EYOF 2017 – Ruttkay a Mitrovič sa dnes predstavili na tatami.

Na tatami 2 ako prvý nastúpil tento deň Filip Mitorvič, -81 kg. Jeho súperom bol Valery Kamkou z Bieloruska, ktorý tento rok bol raz strieborný na ECJ v Ploiesti. Hneď v úvode sa súperi dostali na zem, kde obratnejší bol Kamkou a Filip mal čo robiť, aby sa dostal z držania. Súper získal waza ari. Postupne zvyšoval náskok a Filip prehral celkovo 3:0 waza ari.

 

Miroslav Ruttkay, -73 kg, sa predstavil na tatami 1 proti Viruovi z Estónska. Estónec bol siedmy na ECJ v Tepliciach, Miro tretí v Záhrebe. Zápas sa začal takticky, ale Estónec pohrozil tomae nage. No druhé mu už vyšlo a Viru viedol na waza ari. Miro sa začal prebúdzať v závere a bojoval, mal tri pekné nástupy, ale ... nehodil. Keby bojoval celý zápas, ako v poslednej minúte, možno by bol výsledok iný.

Stránky

Subscribe to Dorastenci