Dorastenci

Št
25
jan

Výber pretekárov a plán reprezentácie dorastu 2018

Po
20
nov

Zlato Niny Geršiovej, bronz Denisa Turaca a 7. miesto Miroslava Ruttkaya na Ecup Gyor

Mladí slovenskí džudisti - dorastenci, sa cez víkend zúčastnili Cadet European Judo Cup v maďarskom Győri. A spravili nám radosť.

Na silne obsadenom turnaji sa zúčastnilo 25 krajín a celkovo 317 pretekárov (204 dorastencov a 113 dorasteniek).

Výpravu viedli tréneri Jozef Krnáč a Branislav Babic. Zloženie našich mladých reprezentantov bolo nasledovné: Nina Geršiová -70 kg, Alex Barto -73 kg, Miroslav Ruttkay -81 kg, Ľubomír Stromko +90 kg, Patrik Törők -73 kg a Denis Turac -90 kg.

Št
02
nov

Víkend v znamení Svetového dňa JUDO v Rimavskej Sobote

28. októbra si džudisti na celom svete pripomínajú výročie narodenia zakladateľa JUDO, Jigoro Kana. V tento deň, ktorý je označovaný ako Svetový deň JUDO, sa konajú akcie organizované priaznivcami tohoto olympijského športu.

St
09
aug

Vylosovanie MS v džude dorastencov.

Včera, 8.8. prebehlo losovanie v Santiagu de Chile.

Miroslav RUTTKAY, -73 kg, má za súpera v prvom kole Japonca Daikiho NAKAHASHIHO – 3. miesto na dorasteneckých majstrovstvách Ázie 2016, majster Japonska 2016, 3. miesto na ECUP Bialsko Biala 2017. V skupine sú aj Komi Kenny BEDEL (ITA) – 2. miesto dorastenecké ME 2017 v Kaunase, 1. miesto ECUP v Berlíne, 2. miesto z ECUP Antalya 2017. V skupine je aj Mohamed KOC (TUR), ktorý bol v Ploiesti a Tepliciach druhý, Antalaya prvý. V Ploiesti zápasil s Bártom, ktorého porazil na waza ari.

Ut
08
aug

Naši dorastenci dorazili na MS v Chile

Naši dorasteneckí reprezentanti dorazili po dlhej 18 hodinovej ceste do dejiska Majstrovstiev sveta dorastencov v judo do cieľa.

Akreditácia a ubytovanie prebehlo bez problémov. Čakalo ich veľmi príjemné prekvapenie, nakoľko sa stretli s našim rodákom, pánom Paulom Nadorom. Paul Nador je honorárny konzul SR v Santiago de Chile, bývalý džudista, 1. Dan a svojho času aj majster Východoslovenského kraja. Našťastie sa nejednalo o žiaden konzulárny prípad, stratu pasu a podobne.

Prajeme príjemné športové zážitky.

Stránky

Subscribe to Dorastenci