Majstrovstvá Európy 2019 dorastencov a dorasteniek vo Waršave.

Našu výpravu viedla reprezentačná trénerka Alexandra Péterová, asistent Branislav Slaný a Jozef Tománek, ml. Naše želiezka v ohni boli: Silvia Tománková, -57 kg, Samuel Ret, -81 kg, Benjamín Maťašeje, -90 kg a Viktor Adam, -90 kg.

Šampionátu sa zúčastnilo 39 krajín, 431 pretekárov z toho 234 dorastencov a 197 dorastenkýň. V bodovaní krajín obstálo najlepšie Taliansko 4-1-2, Rusko 2-2-8 a Turecko 2-1-2.

Viktor Adam, -90 kg, si vo svojom úvodnom zápase poradil so Spikom (LAT) na ippon. V druhom kole však bol nad jeho sily Gugunashvili (GEO), ktorý zvíťail na ippon. Gugunashvili skončil neskôre na siedmom mieste.

Benjamínovi Maťašejemu, -90 kg, nemožno uprieť snahu a bojovnosť. Šťastena sa ale priklonila na stranu Bielorusa Chuyashkova, ktorý zvíťazil až v golden score ziskom waza ari.

Silvia Tománková, -57 kg, narazila na Fínku Vauhkonenovú. Vo vyrovnanom súboji naša pretekárka ťahala za kratší koniec. Prehrávala na waza ari a napriek úsiliu nedokázala otočiť zápas.

Samuel Ret, -81 kg, s Holanďanom Hendriksenom zviedol pekný zápas. Obaja súperi získali po waza ari. Avšak Samuel bol napomínaný až trikrát, čo znamenalo diskvalifikáciu 2s pred koncom zápasu.

Všetci naši pretekári podávali túto sezonu veľmi dobré výkony a splnili nominačné kritéria. Škoda, že nezopakovali výborný výkon z minuloročných majstrovstiev. Benjamín neobhájil deviate miesto a za Ninu Geršiovú, piata na minuloročných majstrovstvách, sme nenašli náhradu.