Grand Prix Antalaya, Turecko – posledný kvalifikačný turnaj na Európske hry v Minsku

Dnes začal posledný kvalifikačný turnaj na Európske hry v Minsku, Bielorusko.

Naša výprava pod vedením reprezentačného trénera seniorov Jána Gregora odletela v zložení: Viktória Majorošová, -57 kg, Matej Poliak, -66 kg, Filip Štancel, -81 kg a Matej Hajas, -100 kg.

Nakoľko sa zbierajú aj cenné body do olympijskej kvalifikácie, v Turecku sa stretla špička zo 75 krajín, 485 pretekárov – 297 mužov a 188 žien. GP Antalaya je posledným kvalifikačným turnajom pred Európskymi hrami v Minsku.

Dnes, 5.4., nastúpila na tatami Viktória Majorošová, -57 kg proti mladej Ruske Baidakovej. Ruska začala aktívne a hneď v úvode bola Viktória trestaná shidom za vystúpenie. Ruska bola aktívnejšia, nastupovala uchi mata a pri treťom nástupe sa jej technika vydarila a Viktória padla na ippon.

Matejevi Poliakovi, -66 kg, v prvom zápase nenastúpil súper z Tadžikistanu, Bokiev. V druhom kole nastúpil proti Akhadovi z Uzbekistanu. S tým si poradil v peknom zápase za 2 minúty, kedy ho veľmi šikovne poslal na zem, kde ho následne udržal v držaní. Denis Vieru z Moldavska bol favoritom turnaja. Matej začal prehrávať na shido, postupne však zvyšoval aktivitu a Viera bol trestaný 2x shido. Avšak 40 s pred koncom sa vydaril Vierovi nástup, získal waza ari a následne Mateja udržal. Viera sa stal víťazom tejto váhovej kategórie.

Matej potvrdil svoju kvalifikáciu na Európske hry.

Matej Hajas nastúpi 7.4. vo váhovej kategórii do 100 kg. proti Snipeeovi z Holandska. Aj keď urputne bojoval o každý úchop, na súpera nestačil. V úvode obaj boli trestaní za pasivitu, následne sa Snipeeovi vydaril hod a na zemi udržal Mateja. Waza ari a ippon, znamenali koniec nádej na bodované umiestnenie.

Tento víkend máme našu juniorskú reprezentáciu na turnaji a následnom sústredení v Lignano. A tiež aj dorastenecká reprezentácie je v Tepliciach. Držíme palce našim reprezentantom!