Silvia Tománková a Benjamín Maťašeje bronzoví na Európskom pohári dorastencov v ruskej Tule

Turnaj v Tule má svoje špecifikum, o čo je menej euróskych účastníkov, o to silnejší je ruský mnohopočetný výber, najmä v kategóriach dorastencov. Svetové rankingy neplatia, a veľa krát v rebríčku nižšie postavení Rusi zdolávajú tých s vyššími číslami. Je to turnaj náročný na psychiku, kedy pri chvíľkovej nepozornosti, a poľavení, je možné skončiť už v prvom kole s úplne neznámym súperom z tejto rozľahlej krajiny. O to viac teší zápis do výsledkových listín ziskom dvoch 3.miest - Silvia Tománková a Benjamín Maťešeje.

Vo váhe do 57kg  Silvia Tománková ako nasadená štvorka malá 1.kolo voľné. V 2.kole si za 18 sekúnd poradila s domácou Protsenkinovou vydarenou tomoe nage. Na Talianku Palumbo, neskoršie tretia, jej stačilo niečo vyše minúty. V semifinále podľahla svetovej osmičke Ruske Elkina a v boji o bronz zdolala viacnásobnú medailistku z európskych pohárov Talianku Lisciani za 26 sekúnd, najskôr hodom tomoe nage a potom soto makikomi.

Vo váhe do 90 kg si prvú medailu z áčkových turnajov ukoristil Benjamín Maťašeje. Na ceste za ňou musel zdolať plejádu domácich džudistov. V 1.kole začínal s Lebedevom a zápas sa pretiahol až do golden score, kde už mal Beny navrch. V 2.kole si potvrdil, že na Guseinova, neskoršieho víťaza tejto kategórie, to stále nevie. Ani do tretice nedokázal na tohto dlháňa nájsť recept. V opravách už pokračoval vo víťaznom ťažení a Zhilina zdolal hodom kouči makikomi na wazari. V súboji o víťaza repasáže prišiel psychický oddych v podobe Moldavca Ermurachiho. Ale len psychický, pretože fyzicky to bol náročný v súboj v trvaní sedem  minút. Beny sa už rozbiehal ako valec v golden score dotlačil Moldavca do pasivity tretieho šida - hansoku make. Na tejto vlne nastúpil aj v súboji o tretie miesto, kde proti tretiemu z Fuengiroly Stepanovovi si zápas pekne kontroloval, na čo 22 sekúnd pred koncom pridal čerešničku na torte - prilepil súpera jednostranným úchopom k sebe a vydreným o soto otoši ho hodil na tatami.
Menej sa darilo v tejto váhovej kategórii Viktorovi Ádamovi. Na prvý zápas nastupoval s hlavou v oblakoch a za 19 sekúnd už ležal na zemi. Rus Abramov skončil nakoniec druhý. V opravách už to bol u Viktora lepší koncentrovanješí výkon. Jeho otvorené džudo prinieslo pekný zápas, nie však víťazstvo, a tak druhý z Antálie Khaziev šiel ďalej a Viktor skončil.
 
Vo váhe do 60 kg si Miloš Krajči vylepšil svoje maximum 9.miestom, keď v 1.kole zdolal dvomi wazari Čiernohorca  Mrvalieviča. V 2.kole na víťaza z Fuengiroly Čečenca Arsunukaeva nestačil. s Estóncom Lipardom to bolo už vyrovnanejšie, ale Miloš si neustrážil ruky a Estónec ho dvakrát hodil na sode curikomi goši.
 
Vo váhe do 81 kg Samuel Ret  podľahol Rusovi Zamkovoi a Karol Dubský Bielorusovi Bulakovi. Obidvoch ich súperi nepotiahli ďalej. 

V pondelok pokračuje program sústredením.