Naša reprezentácia na Grand Slam Jekaterinburg.

Slovenská seniorská reprezentácia mužov sa zúčastňuje Grand Slam v Jekaterinburgu v zložení: reprezentačný tréner Ján Gregor, Matej Poliak, -66kg, Filip Štancl, -81 kg, Peter Žilka, -90 kg, Milan Randl, -90 kg.

V Jekaterinburgu sa stretli pretekári zo 47 krajín, 203 mužov a 152 žien.

V silnej konkurencii sa dnes 15.3. predstavil vo svojej váhovej kategórii Matej Poliak, -66 kg. V prvom kole nastúpil proti Arturovi Te (KGZ). Matej bol trestaný za pasivitu shidom, následne sa dostal do vedenia hodom na waza ari. Matej svoje vedenie udržal a tak v druhom kole čelil Brazílčanovi Danielovi Cargninovi, 5. miesto na MS v Baku 2018 a juniorský majster sveta 2017. Matej zviedol vyrovnaný zápas. Aktívnejší však bol Brazílčan, avšak nedokázal Mateja hodiť. Matej bol trestaný 3x shido a zápas bol ukončený na hansoku make.

16. 3. nastúpil Filip Štancel,-81 kg, proti favorizovanému Dominikovi Druzetovi (CRO), bronzový na ME 2017 a prvý na Eropean Open Varšava 2019. Filip sa s chuťou jemu vlastnou pustil do zápasu, ale na favorizovaného Druzetu (CRO) nestačil. V úvode sa Filip dal zatlačiť na okraj tatami a dostal shido za vystúpenie. Filip bol aktívnejší avšak Druzetovi vyšla kontra, padli na zem a tam Druzeta udržal Filipa. a následne neuspel prozti Izraelčanovi Sagi Mukimu (2. miesto na Paris GS 2019 a 1. miesto Tel Aviv GP 2019), ktorý skončil na prvom mieste.

17.3. sa na tatami predstaví Milan Randl, -90 kg, a v prvom zápase nastúpil proti Vorobjevovi z Ruska, 1. miesto na GP, ktorý bol prvý na GP Haag 2017. Milan zviedol veľmi dobrý zápas. Obaja súperi boli napomínaní za pasivitu 2x shido. Nedokázali sa však presadiť a zápas prešiel do golden score, kde väčšie šťastie Rus, ktorý hodil Milana na ippon.

Peter Žilka, -90 kg, nastúpil proti Turkovi. Bol trestaný 2x shido, následne zvýšil aktivitu a nedotiahol hody do konca. A 20 sekúnd pred koncom sa Turkovi podarila kontra a Peter prehral na ippon.