Dva krát 5.miesta na European Open - Fízeľa, Blahušiaka vo Varšave. Majorošovej účasť v Prahe

Cez víkend naši reprezentanti zúčastnili European Judo Open Women v Prahe, European Judo Open Men vo Varšave a European Judo Cup Cadet v Antalyi.

Na European Judo Open Women v Prahe cestovala Viktória Majorošová s trénerom Jozefom Krnáčom. štartovala vo váhovej kategórii do 57 kg, kde v 1.kole sa presadila svojou aktivitou a poradila si so Dánkou Bouju za 2:11. V druhom kole narazila na favorizovanú Polku Podolak, vo veľmi vyrovnanom zápase sa šťastena priklonila na stranu Podolak, ktorá zvíťazila na waza ari.

Naši muži nám spravili radosť, keď Fízeľ a Blahušiak obsadili 5.miesta vo svojej váhovej kategórii.

Vo Varšave, na European Judo Open Men, sa predstavili Miroslav Blahušiak, -90 kg, Márius Fízeľ, -100 kg a Matej Hajas, -100 kg s trénerom Jánom Gregorom.

Miroslavovi Blahušiakovi sa vydarili prvé dva zápasy, kde najprv si poradil s Velkovom (UKR) na ippon a následne porazil Van Empelena z Holandska. V treťom zápase Mirovým súper bol Pacher z Rakúska, ktorý bol 2x napomínaný. Nakoniec Pacher otočil zápas a vyhral na waza ari. V repasáži si bleskovo, za 39 s poradil s Petrgave (GBR). V boji o tretie miesto ho čakal vysoko favorizovaný Piotr Kuczsera (POL), bronzový z MS juniorov 2015 a 2016 MS v Kazani. Miro sa zvučného mena nezľakol a prehral až v golden score, v 6:55 na waza ari.

Márius Fízeľ, -100 kg, sa prvé dva zápasy na tatami veľmi nezohral, vyprevadil svojich súperov na ippon. Najprv Gyunashyana z Arménska a Bashaeva z Ruska. Prehral až v boji o semifinále so Snippeom z Holandska v predĺžení. Snippe skončil celkovo druhý. V repasáži Márius zvíťazil nad domácim pretekárom Baraniewskim na ippon a v boji o tretie miesto podľahol Olivaresovi (FRA).

Matej Hajas, -100 kg, v prvom kole presvedčivo vyhral nad Rumunom Vasianom za 1:15. V druhom zápase už nestačil na Poliaka Dzierzanowskeho ktorému podľahol na ippon.