Matej Hajas a Filip Štancel obsadili 5.miesta v Portugalsku.

Tento víkend bol náročný pre našich reprezentantov. Viktória Majorošová s trénerkou Alexandrou Péterovou cestovali do bulharskej Sofie na European Judo Open 2019.

Muži v zložení Matej Hajas, -100 kh, Filip Štancel -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg a Márius Fízeľ, -100 kg, cestovali do Odivales, Portugalsko na European Judo Open 2019 pod vedením reprezentačného trénera Jána Gregora.

European Judo Open, Sofia 2019: Viktória nastúpila vo váhovej kategórii do 57 kg proti Lele Neirne (GBR), druhej z ME do 23 rokov 2018. Viktória bohužiaľ prehrala na ippon, Neirne skončila na treťom mieste

European Judo Open Odivales 2019: Matej Hajas, -100 kg, v prvom zápase vyhral na ippon nad Jimenez Patino (ESP), v druhom zápase si opäť poradil na ippon s Čilanom Bricenom. V semifinále sa stretol s Margievom (RUS), bronzový z majstrovstiev Ruska 2018, na ktorého nestačil a prehral kontumačne – 3x shido. Obsadil 5.miesto.

Filip Štancel. -81 kg, prvé dva zápasy vyhral na ippon, najprv s Islamhanva (AUT) a potom Rosa Moya (ESP). O postup do semifinále prehral s Francúzom Allardom. V repasáži porazil Španiela Gallega Pereza najrýchlejším ipponom turnaja. V boji o tretie miesto prehral veľmi tesne po boji s Britom Mcwattom. Obsadil celkovo 5.miesto.

Márius Fízeľ, -100 kg, zápasil s Rumunom Vasianom. Márius mal prevahu nad súperom, ktorý bol napomínaný 2x shidom. Ale chvíľková strata koncentrácie a padol 11 s pred koncom zápasu na ippon.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, nastúpil proti Mirzayevovi z Azerbajdžanu. Mirovi zápas nevyšiel a prehral na ippon za 1m28s.