Pekné 9.miesta Poliaka a Randla na Grand Prix Tel Aviv 2019

Slovenská seniorská reprezentácia sa zúčastnila Grand Prix Tel Aviv 2019 pod vedením trénera Mareka Matuszeka v zložení:

Matej Poliak, -66 kg

Filip Štancel, -81 kg

Peter Žilka, -90 kg, Milan Randl, -90 kg.

V Tel Avive sa zišli pretekári z 53 krajín, 216 mužov a 161 žien, ktorí prišli zápasiť a zbierať body do olympijskej kvalifikácie.

Ako prvý nastúpil na tatami Matej Poliak, -66 kg. Proti mladému rumunskému reprezentantovi Nicolaeovi Focovi zvládol výborne a 5 sekúnd pred koncom tretej minúty zvíťazil na ippon. V druhom zápase proti Uzbekovi Nurillaevovi neuspel. Vyrovnaný zápas, ale Matej bol trestaný shidom za pasivitu. Uzbek začal kontrolovať zápas, nepúšťal ho do akcie a tak nazbieral sériu napomínaní a v 3m 5s bol napomínaný posledný krát a skončil na peknom 9.mieste.

Včera sa predstavil Filip Štancel, -81 kg, proti kanadskému džudistovi Briandovi, tretí z Panamerických hier 2017, 2.m GP Cancún 2017. Priebeh zápasu bol prekvapivý, Filip trestaný shidom a nádielka napomínaní pokračovala v rýchlom slede za sebou. V 8s tretej minúty bolo po všetkom a neveriacky sme sledovali tretie napomenutie, čo znamenalo koniec nádejí pre Filipa.

Milan Randl nastúpil proti mladému Cassarovi z Austrálie. Mladík mal pred Milanom rešpekt a oprávený. Zo strany nášho reprezentanta to bol lišiacky zápas, Milan získal waza ari a 50 s pred koncom druhé. Postúpil do druhého kola, kde ho čaká Talina Mungai, ktorý si poradil s Rodriguesom (POR). Mungai je náš starý známy, 3. miesto ECUP Bratislava 2015 (Milan bol vtedy víťazom) a 7. miesto ECUP Bratislava 2016. Milan zápasil s Mungaiom minulý rok v septembri v Baku, kde s ním prehral. Zápas rozhodoval Roland Poiger (AUT). Milan začal aktívne, ale Munghai sa nedal nachytať na Milanove o uči ani ko uči gari. Zato však bol Talian trestaný shidom za strhávanie. Milan pokračoval aktívne, ale prvým nástupom Talian, tomoe nage, hodil Milana na ippon a tiež skončil na 9.mieste.

Peter Žilka sa postavil proti Nhabaliho z Ukrajiny, v novembri 2018 v Hágu ho porazil. Vyrovnaný zápas, v ktorom Nhabali bol opticky aktívnejší, keď získal aj waza ari. Ale Peťo ho držal pod tlakom a Nhabali bol trestaný 2x shido, Peter len 1x shido. Ale kameroví rozhodcovia ho neuznali. Zápas skončil nerozhodne a prehupol sa do golden score, kde sa v 1:30 priklonila šťastena na stranu ukrajinského pretekára a hodil Petra na ippon.ejovi Poliakovi a Milanovi Randlovi, ktorí sa prebojovali do druhého kola.

Priamy prenos môžete sledovať na ippon.org

Naši pretekári pokračujú v Tel Avive aj na sústrední.