Krásne 5.miesto BENJAMÍNA MAŤAŠEJEHO na ECup v maďarskom Györi.

Naši dorastenci sa tento víkend zúčastnili Európskeho pohára v maďarskom Györi. Pod vedením reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej, Branislava Babica a Mareka Matuszeka sa predstavili: Benjamín Maťašeje, -90 kg, Viktor Adam, -90 kg, a do 73 kg Patrik Török, Richard Murčo, Alex Maruška a Matúš Gašparovič.

V konkurencii 422 džudistov – 271 dorastencov a 151 dorasteniek z 27 krajín sa nestratili.

Najlepší výsledok dosiahol Benjamín Maťašeje, -90 kg, ktorý skončil na 5.mieste. V prvom zápase sa trápil s Topalom z Rumunska, a vyhral na waza ari až pred koncom druhej minúty v golden score. Írovi Ramoskovi nedal šancu a v 11 s tretej minúty ho poslal pod sprchy ipponom. Holanďan Heeren bol veľmi ťažký súper, Benjamín už prehrával na waza ari a bol 2x trestný shido. Nevzdal sa, 24 pred koncom zápasu získal ippon a postúpil do semifinále. V semifinále veľmi rýchlo prehral s Francúzom Liveze, ktorý sa s následne stal aj celkovým víťazom. V boji o bronz zviedol vyrovnaný zápas s Vladovom (UKR) a rozhodlo sa až v golden score, kde Benjamín bol trestaný tretí krát a prehral vlastne na hansoku make. Získal pekné piate miesto.

V rovnakej váhovej kategórii nastúpil aj Viktor Adam, ktorý prehral svoj úvodný zápas s Papoyanom (AUT) a v repasáži síce viedol na waza ari nad Alijevom (UKR), ale prehral na ippon.

Matúš Gašparovič, -73 kg, si veľmi rýchlo poradil s Denggom (AUT), ale rovnako rýchlo si s Matúšom poradil aj Maďar Tóth. V repasáži nestačil na Fodora (ROM), ktorému podľahol na ippon.

Alex Maruška, - 73 kg, zviedol vyrovnaný zápas, ale 7 s pred koncom podľahol na ippon Shakosovi z Cyprusu.

Rovnaký osud postihol aj Richarda Murča, -73 kg, ktorý prehral s Milosom z Bosny a Hercegoviny.

Nedarilo sa ani Patrikovi Törökovi, ktorý zviedol vyrovnaný zápas a prehral až v golden score s Burdinyashkim z Bulharska.

Pre našich mladých pretekárov to boli cenné skúsenosti s kvalitnými pretekármi, ktoré zúročia vo svojej ďalšej športovej kariére.