Naši džudisti sa zúčastnili ME do 23 rokov v maďarskom Győri.

Výpravu našich reprezentantov viedol Ján Gregor, reprezentačný tréner. Na ME mužov a žien do 23 rokov tréneri nominovali: Miroslav Blahušiak a Denis Turac, -90 kg a Márius Fízeľ, -100 kg.

Ako prvý sa na tatami predstavil Miroslav Blahušiak, ktorý nastúpil proti Harrymu Lowetovi Hewittovi (GBR). Harry nie je našim chlapcom neznámy, Denis Turac má s ním bilanciu 2:0. Miro plnil taktické pokyny trénera, kontroloval súpera a súper kontroloval aj jeho. Žiaden z džudistov nespravil žiaden nástup, súpera neohrozil. Miro bol aktívnejší a Brit dostal shido za pasivitu. Zápas skončil nerozhodne a rozhodovalo sa v golden score. Pred koncom prvej minúty rozhodca prerušil zápas, dal pokyn a tam nepochopiteľne Miro „zaspal“, súper ho uchopil, vychýlil a hodil na ippon. Prvá súperová technika v predĺžení a hneď ippon v 60 s predĺženia. Lowet Hewitt skončil celkovo na siedmom mieste.

Denis Turac, -90 kg, sa postavil proti Bulharovi Vasilevovi. Denis začal príliš opatrne, súper bol  aktívnejší. Bulhar získal waza ari, čo Denisovi nepridalo na kľude, čo súper vycítil a veľmi rýchlo získal aj druhé waza ari, čím ukončil zápas ziskom ippon.

Márius Fízeľ, -100 kg, nastúpil proti favorizovanému Ukrajioncovi Hutsolovi. Zviedol s ním veľmi vyrovnaný súboj, ale nie so šťastným koncom. Súper bol aktívnejší, ale Márius dokázal všetky nástupy skontrovať. Ale v poslednej minúte najprv Márius padol na waza ari a vzápätí, len 18 s pred koncom, opäť.

Najúspešnejšími krajinami boli Rusko (3-2-4), Kosovo (2-0-0) a Gruzínsko (1-2-2).