7.miesto Milana Randla na GP Záhreb

Randl Milan v modrom kimone

Milanovi sa návrat do váhovej kategórie do 90 kg vydaril. Získal pekné 7.miesto na Grand Prix v chorvátskom Záhrebe.

V 1.kole sa Milan rozohrial proti Bosniakovi Mileticovi, ktorého porazil na waza-ari. Porazil v 2.kole Nemca Kurbeiweita, ktorého v úvode tretej minúte hodil na ippon. Rozbehnutého Milana nezastavil ani Burt z Kanady a opäť vyhral tesne pred koncom tretej minúty. V boji o postup do semifinále však prehral s Majdovom, ktorý bol favoritom turnaja (strieborný z ME 2018), s ktorým zviedol nesmierne vyrovnaný zápas do golden score. Obaja súperi už boli napomínaní 2x shido. V predĺžení Majdov „naznačoval“ nízke seoi nage, ale Milana neohrozil. Avšak došlo k rozhodnutiu rozhodkyne a Milan bol trestaný shidom za pasivitu. V opravách už nestačil na Mehdiyajeva (AZE) a prehral na ippon v druhej minúte. Majdov skončil tretí, keď ho porazil Kubánec Ashley González.

Filip Štancel, -81 kg, nastúpil proti Gotonoagovi z Moldavska. Po dlhšej súťažnej prestávke sa mu návrat nevydaril podľa predstáv, zviedol vyrovnaný zápas, ale prehral na hansoku make.

Podobne sa nedarilo ani Petrovi Žilkovi, -90 kg, ktorý nastúpil proti Grékovi Tselidisovi, 3. miesto ME 2018. Peter držal líniu, ale zápas nezvládol po taktickej stránke. Grék sa snažil o strhy a Petra 2x napomínali za pasivitu. A tretie shido, znamenajúce hansoku make, Peter dostal za vystúpenie z tatami, kam ho Tseldis takticky dotlačil.

Matej Hajas, -100 kg, začal vynikajúco a prvý zápas vyhral proti Bosniakovi Ranicovi už z minútu a 2 sekundy. Druhý zápas proti Gruzíncovi Tavelurimu nezvládol a z prvého úchopu „uletel“ už 46 sekunde na ippon. Taveluri napokon skončil tretí.

Najlepšiu bilanciu z krajín mali Japonci (3-1-6), Francúzi (2-1-1) a Gruzínci (2-0-1).