Slováci na Grand Prix Zagreb

Naši džudisti sa predstavia na Grand Prix Zagreb v zložení: reprezentačný tréner Ján Gregor, Viktória Majorošová, -57 kg, Matej Poliak, -66 kg, Filip Štancel, -81 kg, Milan Randl a Peter Žilka, obaja do -90 kg a Matej Hajas, -100 kg. Filip Štancel sa po dlhom čase opäť vracia do reprezentácia a Milan Randl sa vracia do svojej pôvodnej váhovej kategórie do 90 kg.

Na Grand Prix Zagreb sa zišla svetová džudistická špička zo 78 krajín, celkovo 512 džudistov (329 mužov a 183 žien).

Dnes, 27.7.2018 nastúpili na tatami Viktória Majorošová, -57 kg a Matej Poliak, -60 kg.

Viktória nastúpila s Američankou Leilani AKIYAMA, pôvodom z Japonska. Američanka potvrdila úlohu favortiky, 3. miesto na Panamerických hrách, ... Hneď z prvého útoku získala waza ari, síce nepodareným harai goshi, ale hod sa rátal. Vikina sa snažila zabojovať, bola aktívnejšia, avšak 1,5 minúty pred koncom ju Akiyama skontrolovala a získala ďalšie waza ari a celkovo ippon.

Matej Poliak v prvom zápase narazil na Auguste DAGA z Beninu. Matej zahrievaciu povinnú jazdu zvládol a 1m 30s pred koncom zápasu získal ippon.

V druhom zápase narazil na svojho rivala Gomboca. Gomboc je tohtoročným ME z Tel Avivu, minulý rok na ME vo Varšave skončil druhý, náš Matej tretí. V junioroch boli vyrovnaní súperi, v senioroch 2:0 na zápasy vedie Gomboc. Gomboc potvrdil rolu favorita a hneď v úvode hodil Poliaka na waza ari. Matej zvýšil aktivitu ale bol 2x trestaný shido. Následne Gomboc začal taktizovať a stav na shodi sa vyrovnal na 2:2. Ale Matej už nestihol otočiť zápas.

Zajtra, 28.7. sa na tatami predstaví Filip Štancl29.7. nastúpia Milan Randl, Peter Žilka a Matej Hajas.

Priamy prenos si môžete pozrieť na https://live.ijf.org/#!/gp_cro2018/