Denis Turac získal bronz v Prahe, Kurák 7.miesto a Blahušiak 9.miesto

Zloženie výpravy pod vedením juniorského reprezentačného trénera Jozefa Krnáča a asistenta Libora Pulca bolo nasledovné: Patrícia Bokorová, -57 kg, Terézia Križánková, -63 kg, Dalibor Ďurčo, -60 kg, Bruno Banský, -66 kg, Ján Ľupták, -81 kg, Miroslav Ruttkay, -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Denis Turac, -90 kg, Ľubomír Stromko, -100 kg, Lukáš Kurák, -100 kg, Ivan Hlobej, +100 kg.

Slovenská juniorská reprezentácia dosiahla pekné výsledky na Junior European Judo Cup v Prahe: Denis Turác tretí, Lukáš Kurák siedmy a Miroslav Blahušiak deviaty.

Denis Turac, -90 kg, ktorý je prvým rokom junior postúpil do semifinále cez Schwendingera (LIE), Ryciaka (POL) a Achmeda Mouzaeva (CZE). Až v semifinále našiel premožiteľa, Rusa Lorsanova, ktorý sa stal víťazom tejto váhovej kategórii. V boji o tretie miesto vyhral v 30 sek. predĺženia nad Španielom Iljom Kabhulianom.

V rovnakej váhovej kategórii štartoval aj Miroslav Blahušiak, -90 kg. Miro si poradil s Kittlerom (CZE), ale nestačil na Sismanlara (TUR). V opravách narazil na Kabhuliana (ESP). Celkovo obsadil 9. miesto.

V dobrom svetle sa ukázal aj Lukáš Kurák, -100 kg. Najprv porazil matadorov z Iberského polostrova – Bastera (ESP) a Bistera (POR), oboch na ippon. O víťazstvo v skupine sprehral s Brežnevom (RUS). V opravách Lukáš narazil na Nemcov, vyhral nad Albachom a prehral Wittasekom. Celkovo obsadil pekné 7. miesto.

Dobre bojoval aj Bruno Banský -66 kg, s prehľadom vyhral nad Portugalcom Serrom na ippon. Ale Shaiman (ISR) bol nad jeho sily, prehral s ním však v predĺžení.

Dalibor Ďurčo, -60 kg, mal bilanciu zápasov 1:1, rýchla výhra nad Mrázekom a prehra s Osmanovom (MOL). Podobne aj Ján Ľupták, -81 kg, výhra nad Schrrfeterom (AUT) a prehra s Shukorievom (RUS). Miroslav Ruttkay, -81 kg, – Ferencaka (SLO) porazil, ale Buchebner (AUT) bol tentokrát nezdolateľný.

Ľubomír Stromko, -100 kg, narazil hneď v prvom kole na Korejčana Lee, ktorému v poslednej minúte zápasu podľahol.

Ivan Hlobej, -100 kg, prehral oba zápasy aj s Andresom (CAN) ako aj Španielom Salvadom.

Našim dievčatám sa nedarilo, Patrícia Bokorová prehrala so Španielkou Rivero a Terézia Križánková, -63 kg, nepostúpila cez Visser z Holandska.

Naši juniori zostávajú aj na sústredení v Nymburku, kde budú zápasiť v spoločnosti džudistov z 39 krajín.