3.deň z izraelského Tel Avivu.

Ďalšie dni sa predstavilo trio našich reprezentantov na ME v Tel Avive, Izrael.

Ako prvý nastúpil Matej Hajas, -100 kg, proti favoritovi Mammadovi z Azerbajdžanu. Mammadov skončil na minuloročných MS v Budapešti na 5. mieste a figuruje aj na 5. mieste WRL, ktorý potvrdil úlohu favorita. Zatlačil Mateja do defenzívy a Matej bol trestaný shidom. A v 2:36 m Mammadov získal ippon.

Milan Randl, -100 kg, nastúpil proti Kotsoievovi z Azerbajdžanu, v súčasnosti 22. miesto vo WRL, ktorý v roku 2015 na ME do 23 rokov v Bratislave skončil na 7. mieste. Kotsoiev bol aktívny hneď od začiatku zápasu: Milan bojoval, ale na favorita bohužiaľ nestačil. V úvode dostali obaja džudisti shido. Potom to už bolo plne v réžii Azerbajdžanca. Milan dostal ďalšie shido, Kotsoive získal waza ari a následne ippon v 3:07 minúte zápasu.

Peter Žilka, -90 kg, zápasil s Mungaiom (ITA), majster Talianska 2018 a 2017, ktorý zápasil aj v Bratislave, na Európskom pohári 2016, kedy skončil na 7. mieste. Peter bol vtedy tretí. Peter nezopakoval svoj výkon z pred dvoch rokov, kedy bol piaty na ME do 23 rokov. Talian bol aktívnejší. V úvode bojovali o úchop a žiadne nástupy, a tak rozhodca Poiger z Rakúska, „ocenil“ oboch borcov po shido. Talian zvýšil obrátky a skoro viackrát nachytal Peťa na tomoe nage. Peťo bol trestaný shidom a snažil sa byť aktívnejší. 25 sekúnd pred koncom Peter nastúpil do nízkej seoi nage, ale nedôrazne a súper ho skontroval a získal waza ari, po verdikte kamerov7ch rozhodcov.

Vystúpenie našich džudistov na ME 2018 nebolo úspešné a všetci skončili v prvom kole, jeden zápas bol v golden score, 2 v riadnom čase a 2 predčasne. Nezopakovalo sa úspešné vystúpenie z minuloročných ME, kde Poliak získal bronz, ani s pred dvoch rokov ME do 23, kde Žilka získal 5. miesto.