1.deň Matej Poliak do 66 kg a Viktória Majorošová do 57 kg nepostúpili do ďalšieho kola na ME

Matej Poliak nastúpil proti  Bielorusovi Shershanovi, bronzový na ME 2014 a piaty na ME 2016 v Kazani. Minulý rok mal nútenú prestávku pre zranenie. Matej mu nedokázal oplatiť prehru v osemfinále Svetového pohára v Sofii 2015.

Súperi začali svižne, urputne bojovali o úchop. Zápas bol veľmi vyrovnaný až do chvíle, keď Bielorus získal waza ari za strh sumi gaeshi. A následne už len kontroloval zápas a takticky nedovolil  žiaden efektívny nástup. Matej nedokázal nájsť recept na jeho taktiku. Shershan porazil v druhom kole Nemca Adama.

Nasadená jednotka, Margvelashvili (GEO) tiež prehral hneď úvodný zápas s Nemcom Adamom. Na minulých ME Matej nad Gruzíncom vyhral v základnej skupine.

Viktória Majorošová narazila v prvom kole na Toprak z Veľkej Británie. Viktória bola papierovým favoritom zápasu. Zápas sa začal vyvíjať podľa našich predstáv a Viktória získala waza ari. Potom bola napomínaná 2x shidom, súperka len raz. Súperka vyrovnala 20 s pred koncom zápasu a tak sa zápas prehupol do predĺženia, kde úspešnejšia bola Britka, ktorá získala waza ari a tak aj celkové víťazstvo.

Torpak v druhom kole sa stretla s Kosovčankou Gjakovou, s ktoru prehrala na ippon.

V sobotu zasiahnu do bojov Matej Hajas a Milan Randl do 100 kg a Peter Žilka do 90 kg.