Vynikajúce 3.miesto Máriusa Fízeľa na ECUPe v ruskom Petrohrade.

Naša juniorská reprezentácia sa zúčastnila juniorského Európskeho pohára v Sankt Peterburgu v Rusku, pod vedením juniorského reprezentačného trénera Jozefa Krnáča a džudistov: Márius Fízeľ, -100 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Denis Turác, -90 kg a Dalibo kg.r Ďurčo, -60.

Turnaja sa zúčastnilo 17 krajín, 259 džudistov z toho 171 juniorov a 88 junioriek.

Najviac sa darilo Máriusovi Fízeľovi, -90 kg, ktorý prechádzal turnajom úplne suverénne a svojich súperov posielal predčasne do sprchy ipponmi. Najprv na jeho štíte zostal Behzadi (RUS) a Bulthuis z Holandska. Ako víťaz skupiny sa stretol v semifinále s Yamaguchi, z krajiny vychádzajúceho Slnka. Veľmi vyrovnaný a taktický súboj, keď ani jeden zo súperov nespravil žiaden hod, či bodovo ohodnotenú techniku. Rozhodca však 3 x napomínal Máriusa, čo znamenalo prehru. V boji o tretie miesto nezaváhal a porazil Rusa na ippon. Víťazom sa stal Yamaguchi.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa postavil proti Rusovi Susulovovi. Miro sa tesne pred turnajom zranil, čo sa aj odrazilo na jeho výkone. Podľahol na ippon. Keďže v ďalšom zápase Susulov prehral, nepotiahol Mira do opráv.

Denis Turác, -90 kg, naril v prvom kole na bronzového z ME dorastencov 2017, majster sveta v družstvách 2017, Matveiciuca (MOL). Denis zviedol vyrovnaný zápas. Ani jeden zo súperov nezískal body a rozhodli tri shidá, ktoré znamenali stopku pre nášho reprezentanta.

Dalibor Ďurčo, -60 kg, narazil na Konishiho z Japonska. Japonec nedal nášmu borcovi šancu a v 1:46 ukončil zápas na ippon. Konishi sa stal celkovým víťazom turnaja.

Naši juniori zostávajú v Sankt Peterburgu, kde sa zúčastnia sústredenia.