Pekné 5.miesto Denisa Turaca a dve 7.miesta Stromka a Blahušiaka v talianskom Lignane

Juniorská reprezentácia pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Krnáča a asistenta Libora Pulca zápasia v talianskom Lignane v zložení: Bruno Banský, -60 kg, Dalibor Ďurčo, -60 kg, Jozef Benko, -73 kg, Ján Ľupták, -73 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg, Denis Turác, -90 kg, Filip Mitrovič, -90 kg, Ľubomír Stromko, -100 kg a Ivan Hlobej, +100 kg.

V Lignano sa zišlo 606 džudistov z 36 krajín - 387 juniorov a 219 džudistiek.

Dnes, 8.4., nastúpili naši top pretekári vo váhovej kategórii do 90 kg. Denis Turác potvrdil svoje kvality a prebojoval sa do semifinále, keď najprv na ippon zdolal Chorváta Jerkunicu a následne opäť na ippon Ait Mohamed Aimera (FRA), ale až v predĺžení. Na jeho štíte zostal aj Yagubov (AZE), ktorého zdolal na waza ari. V semifinále sa stretne s Aporom Tóthom z Maďarska, ktorý našim pretekárom nie je neznámy. Zápasil s ním Peter Žilka a Miroslav Blahušiak a obaja ho porazili. Denis také šťastie nemal a hneď v úvode zápasu Tóth získal ippon. Denis môže byť bronzový. Stretne sa s premožiteľom Mira Blahušiaka, Srbom Brasnjovičom.

Miroslav Blahušiak, - 90 kg, vyhral svoj prvý zápas za 21 s s Vukicevičom (CRO). V druhom zápase sa trápil, ale vyhral na ippon až v predĺžení nad Slovincom Jarcom. Rus Allakhverdiev bol však nad jeho sily a prehral na hansoku make už v 1:06. Miro postúpil do repasáži, kde jeho súperom bol Nikiforov (BEL), ktorého 22 s pred koncom poslal ipponom pod sprchy. Avšak Srb Brasnjovič poslal pod sprchy Mira. Miro Blahušiak skončil na peknom siedmom mieste.

Na tatami sa predstavil aj Ľubomír Stromko, -90 kg, ktorý mal súperov „známych mien“. Ľubo si rýchlo poradil s Miloševičom (CRO) za 1:28. Následne aj s Kaporom z Bosny a Hercegovina, opäť a ippon v 4 minúte zápasu. Pekné výsledky uchlácholili Ľuboša a chvíľková nesústredenosť ho stála zápas s Karimlim (AZE) a aj postup do semifinále. V repasáži zviedol veľmi pekný zápas proti Čechovi Rejchrtovi. Ľubo už prehrával na waza ari, ale otočil. Zatlačil súpera do defenzívy, súper bol trestaný 2x shido a hrozilo tretie, avšak Ľubo 34 s pred koncom získal ippon. Ďalším súperom bol Brežnev z Ruska. Brezhnev nastúpil expresne a rýchlo rozhodol ipponom vo svoj prospech. Ľubo získal siedme miesto.

Ivanovi Hlobejovi, -100 kg, sa nezadarilo a v polovici zápasu dostal tretie shido, teda hansoku make.

S napätím čakáme, ako sa bude našim mladým pretekárom dariť. Držíme palce.

Včera, 7.4., sa našim mladým pretekárom nedarilo, aj keď bojovali. Bruno Banský, -60 kg, podľahol domácemu pretekárovi Bertuzzimu až v golden score a celkový čas zápasu bol 8:08. Prehral na waza ari. Dalibor Ďurčo, -60 kg, podľahol na ippon 30 s pred koncom zápasu Talianovi Reaovi. Janko Ľupták, -73 kg, si nedal pozor v úvode zápasu a Magnani (ITA) ho poslal z tatami dole po 38 s. Jozef Benko, - 73 kg, nestačil na Bulhara Kalisterskeho a podľahol mu na wazari a následne na ippon.