9.miesto Niny Geršiovej na European Cup Berlín 2018.

Naši dorastenci odcestovali na ECUP Berlín 2018 v zložení: Jozef Rafaj, -60 kg, Matúš Gašparovič, -66 kg, Patrik Tőrők, -73 kg, Alexandra Halajová, -52 kg a Nina Geršiová, -70 kg. Výpravu vedie reprezentačná trénerka dorastencov Alexandra Péterová a asistent Branislav Babic.

Berlín je tradične silne obsadený – 38 krajín, 591 pretekárov z toho 338 džudistov a 253 džudistiek.

Včera, 7.4., na tatami podala pekný a oduševnený výkon Alexandra Halajová, -52 kg. Hneď v úvode poslala Nemku Kornblueh za 2:41 pod sprchy, následne s Poľkou Pawloskou si poradila až v golden score opäť na ippon. S Rumunkou Pasca zviedla napínavý súboj, kedy prehrala až v predĺžení na hansoku make. Pasca získala striebro. V repasáži Alexandra nestačila na Raspe z Holandska, s ktorou opäť smoliarsky prehrala v 12 s predĺženia na waza ari. Raspe skončila na siedmom mieste.

Jozef Rafaj, -60 kg, prehral v úvodnom zápase s Nemcom Loebom na waza ari, chcelo to viacej športového šťastia s Nemcom v Nemecku.

Matúš Gašparovič, -66 kg, bojoval veľmi pekne, ale prehral na waza ari. Súper z Rumunska, Paul Onofrei, Matúša nepúšťal veľmi do akcie a blokoval jeho snahy o nástupy. Onofrei skončil celkovo tretí.

Patrik Tőrők, -73 kg, má dnes, 8.4., za sebou prvý úspešný zápas, ktorý vyhral nad Nemcom Kutikom na waza ari. Jeho ďalším súperombol Kozlowski, ktorý Patrika porazil waza ari a následne ippon.

Nina Geršiová, -70 kg, tiež zvládla úvodný zápas proti Dolgilevica (LAT) a vyhrala ho na ippon. V druhom kole nstúpila proti Olek (GER). Nina už viedla na waza ari a sa zdalo, že je len otázkou času, kedy vyhrá. Drobná chybička, ktorú súperka využila a Nina skončila na ippon. V repasáži narazila na Johner zo Švajčiarka. V ridnom čase obe súperky získali waza ari. Nina bola aktívnejšia, súperka mala 2x shido. V predĺžení mala viacej šťastia Švajčiarka, ktorá vyhrala, Nina získala deviate miesto.