9. miesto Mateja Poliaka na Grand Prix Antalaya v Turecku

Naša výprava pod vedením trénera Jána Gregora odcestovala do tureckej Antálie v zložení: Matej Poliak (-66 kg), Milan Randl (-100 kg) a Matej Hajas (-100 kg). K výprave sa pridajú Peter Žilka, Viktória Majorošová a Ján Blanár, fyzioterapeut z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Na Grand Prix je 317 džudistov, z toho 207 mužov a 110 žien z 50 krajín sveta.

Dnes, ako prvý, nastúpil na tatami Matej Poliak, do 66 kg. Súperom mu bol El Idrissi z USA. Matej predviedol takticky vyzretý súboj, kde nepúšťal súpera do úchopu a pretekári predvádzali boj o úchop so všetkými jeho variantami a variáciami. Rozhodca ich napomínal shidom a Američan dostal tretie shido a teda diskvalifikáciu hansoku make skôr ako Matej. V druhom kole sa mu do cesty postavil domáci pretekár Donmez. Maťo bol napomínaný shidom, ale následne zvýšil tempo, zatlačil súpera do defenzívy a v 1:05 získal ippon. V treťom kole nastúpil proti Slovincovi Jerabovi, dva krát strieborný z ME do 23 rokov a raz bronzový. Stretli sa už v r. 2014 na ME do 23 vo Wroclawi, kde Slovinec bol úspešnejší. Ani tento krát nebolo šťastie naklonené. Úvod zápasu bol pretaktizovaný boj o úchop. Rozhodkyňa veľmi rýchlo zatrhla naťahovanie a šermovanie s rukami, obaja dostali shido najprv za pasivitu a druhé za odtláčanie. A zápas sa otvoril. Maťo mal vydarený prechod do newaza, ale nedostal súpera do držania. Zápas pokračoval svižne vpred, ale ani jeden zo súperov nedokázal dotiahnuť techniku do konca. Až Jerebovi sa ujalo lišiacke kouči gari a Matej začal prehrávať na wazari. Napriek vynaloženému úsiliu sa mu už výsledok nepodarilo zvrátiť.

Dnes 8.4. sa predstavili aj naše ťažké váhy Matej Hajas a Milan Randl.

Matej sa stretol s Sajjadim Fardom z Iránu. Matej bol papierovým favoritom, Zápas začali opatrne a obaja dostali shido za pasivitu. Sajjadi využil Matejovu chybu, ktorú potrestal ipponom a zápas skončil po 1:19 minúte. Sajjidiho následne porazil Armenteros z Kuby.

Milan Randl nastúpi proti 22 ročnému Rusovi Ilyasovovi, bronzový z ME 23 rokov 2017 z Podgorice a 2016 z Tel Avivu. Milan podal bojovný výkon a avoritovi vzdoroval. Rus získal wazari a Milan sa vrhal do útoku, čo sa mu stalo osudným a 19 s pred koncom Ilyasov získal ippon. Ilyaov sa stal víťazom skupiny a postúpil do semifinále.

K výprave sa dnes pridajú Peter Žilka, Viktória Majorošová a Ján Blanár, fyzioterapeut z VŠC Dukla Banská Bystrice a celý tím sa zúčastní sústredenia v Tutecku.