EO mužov Praha 2018

Pod vedením Jána Gregora sa predstavili naši džudisti: Matej Poliak, -66 kg, pre ktorého to bol po zranení prvý turnaj. Peter Žilka, -90 kg, Matej Hajas, - 100 kg a Márius Fízeľ, -100 kg. Konkurencia bola veľká – 44 krajín, 299 pretekárov.

Ako prvý sa predstavil po dlhšej súťažnej prestávke Matej Poliak, ktorý narazil na Kazacha Agibayeva (24 r). Zápas sa pre Mateja nevyvíjal najlepšie, padli a Kazach dal Maťa do držania. Matej zabojoval a sekundu pred limitom sa z držania vymanil, wazari pre Kazacha. O minútu sa zopakovala podobná situácia, ale už sa mu nevyšmykol. Agibayev skončil tretí.

Dnes sa na tatami predstavil aj Peter Žilka, -90 kg. Najprv zdolal mladého maďarského džudistu Apora Tótha až v golden score po 7 minútovom boji na ippon. V druhom kole narazil na Makukha (UKR). A tentoraz prehral v g olde score po viac ako 5tich minútach súboja.

Matej Hajas, -100 kg, nastúpil proti Issagabylovovi (KAZ) a s prehľadom splnil rolu favorita. Ukončil súboj po 28 s. Druhé kolo s Davydom Hustolom (UKR) bolo vyrovnané. Bohužiaľ, úspešnejší bol Ukrajinec a Matej skončil.

Ako posledný sa predstavil Márius Fízeľ, -100 kg, ešte junior. Márius potrápil svojho súpera Kazacha Salimgereyeva. Prehral po úpornom boji až v 22 s predĺženia, len na wazari.

Naši pretekári sa presúvajú na sústredenie do Nymburku.