Vynikajúce 2.miesto Niny Geršiovej a 5.miesto Alexa Bartu v španielskej Fuengirole.

Naša výprava dorastencov sa zúčastnila Cadet European Judo Cup Fuengirola 2018 pod vedením reprezentačnej trénerky dorastencov Alexandry Péterovej. Nina Geršiová do -70 kg a Alex Barto do -73 kg.

V silnej konkurencii 36 krajín, 267 džudistov a 204 džudistiek sa nestratili.

Najlepšie sa na tatami držala Nina Geršiová, -70 kg. Najprv si s prehľadom poradila s húževnatou Španielkou Etxebaria z Baskicka na ippon. Ani piata z Panamerických dorasteneckých majstrovstiev 2017, Kanaďanka Gobout nebola prekážkou pre Ninu, ktorá ju s prehľadom vyprevadila z tatami po 2:19 ipponom. V semifinále nastúpila proti našej džudistke talentovaná pretekárka Edith Ortiz z Ekvádoru, striebro z Panamerických dorasteneckých majstrovstiev 2017, bronz z Panamerických juniorských majstrovstiev 2017 a bronz z Panamerických dorasteneckých majstrovstiev 2016. Ani Ortiz neprerušila sériu ipponov a Nina za 1:50 postúpila do finále. Tam na ňu čakala už bronzová z majstrovstiev sveta 2017 z Čile, Raffaela Igl. Na tatami sa odohral ľúty boj o každý úchop, nástup, ... Nerozhodný súboj sa predĺžil do zlatého skóre, kde až po minúte aj pol Igl získala „len“ wazari. Nina skončila na vynikajúcom 2.mieste a získala tak striebornú medailu.

Alex Barto, si v úvode poradil s Harisonom z Panamy (wazari). V druhom kole narazil na Taliana Zaraca, bronzový z majstrovstiev Európy 2017. Vo vyrovnanom súboji, Alex nezvládol záver a 30 s pred koncom skončil na ippon. V repasáži si Alex poradil so Španielom Lópezom na ippon. Potom porazil aj Rusa Talunina v golden score. Angličana Quigleyho porazil opäť na ippon a Alex bojoval o bronz s Manishvizom z Izraela. Alex bojoval, avšak tentoraz skončil na ippon on po krátkom zaváhaní. Napriek tomu je 5.miesto nášho nádejného pretekára Alexa Barta výborným výsledkom na tak silno obsadenom turnaji.

Naši mladí pretekári zostávajú v Španielsku ešte na sústrední, kde pod vedením trénerky budú zlepšovať svoje džudistické umenie.