Naši pretekári na Paris Grand Slam

V Paríži sa predstavili naši dvaja reprezentanti - Miroslav Dzúr a Matej Hajas, obaja vo váhovej kategórii do 100 kg.

Miro Dzúr narazil v prvom kole na Gruzínčana Taveluriho. Taveluri bol tretí z European Open 2016 v Sofii a 2013 v Tbilisi. Taveluri bol v úvode napomínaný shido a hneď vzápätí získal waza ari. Miro zvýšil tlak, ale súper s kontroloval zápas a náš reprezentant bol ešte 2x napomínaný shido. Vyrovnaný zápas, ale so smutným koncom. Talaveri v nasledujúcom kole prehral s matadorom Korrelom (NED), ktorý sa stal celkovým víťazom v tejto váhovej kategórii.

Matej Hajas hneď v prvom kole narazil na favorizovaného Juhokorejčana CHo. Matej sa nezľakol viacnásobného víťaza Tókyjského Grand Slamu, na posledy 2017. Matej bol celý čas v defenzíve a proti skúsenému borcovi sa nepresadil. 46 sekúnd pred koncom prehral na ippon. Cho sa následne prebojoval až do finále, kde mal nastúpiť proti premožiteľovi Mira Dzúra. Pre zranenenie nenastúpil a skončil druhý.

Naši reprezentanti sa zúčastnia aj sústredenia v Paríži, zajtra sa k nim pripojí aj Matej Poliak.

Úžasný výkon predviedla len 17-ročná Daria Bilodidová z Ukrajiny a znova ohromila svetovú džudistickú verejnosť. Daria, majsterka Európy z 2017 vo váhovej kategórii do 48 kg, vyhrala systémom štart cieľ. Zlato získala vďake jej "neslávne" známeho sankaku medzi súperkami.

Lukáš Krpálek (CZE) skončil celkovo tretí.