Ján Gregor starší navždy opustil rady džudistov

S hlbokým zármutkom a bolesťou oznamujeme, že dnes 9.2.2018 v ranných hodinách nás nečakane navždy opustil náš dobrý kamarát, tréner, rozhodca, funkcionár, judista a veľký bojovník Ján Gregor starší (23.3.1953 - 9.2.2018).

Ján Gregor starší je bývalý česko-slovenský reprezentant v džude a dlhoročný úspešný tréner. Bol šéftréner džuda vo Vojenskom športovom centre Dukla Banská Bystrica aj bývalý tréner česko-slovenskej reprezentácie, kde vytvoril trénerskú dvojicu s Františkom Jirsákom. Okrem Dukly pôsobil ako tréner na klubovej úrovni aj v Judo klube Banská Bystrica a UMB Banská Bystrica. Bol nositeľom VI.-DANu a Zlatej plakety SZJ. V roku 2014 bol ocenený bronzovým odznakom SOV za dlhodobú prácu a prínos pre rozvoj olympijského hnutia a športu.

Jeho trénerský rukopis sa podpísal pod úspechy viacerých džudistov – Semir Pepic (striebro ME 1999), Zoltán Pálkovács (bronz a striebro MEJ), Marek Matuszek (5.miesto ME 1999), Milan Randl a ďalší. V posledných rokoch sa venoval mládeži, kde viedol mladé talenty, medzi ktorými môžeme spomenúť Márius Fízeľa či Alexa Bártu a ďalších.

Zastavme sa aj my všetci na chvíľku a zaspomínajme na všetko to dobré čo sme s ním prežili, všetko to čo sa snažil nám odovzdať a čo sme sa od neho naučili.

Je cťou pre náš zväz, že sme mali medzi sebou takéhoto športovca, trénera a osobnosť. Platí to zvlášť pre náš šport, kde morálne hodnoty sú aspoň tak dôležité, ako tie športové.

Česť jeho pamiatke.