Na Gran Prix Tunis dve krásne 7.miesta Žilku a Randla

Pod vedením trénera Mareka Matuszeka sa naši džudisti predstavili na Grand Prix v Tunis v zložení:

Peter Žilka, do 90 kg, Milan Randl do 100kg, Matej Hajas, do 100 kg.

Slovenskí reprezentanti obsadili dve krásne 7.miesta.

Grand Prix v Tunis bol dobre obsadený turnaj, kde sa na začiatku roka začínajú pretekári oťukávať. Zúčastnilo sa ho 46 krajín, 197 pretekárov a 137 pretekárok, celkovo 334 džudistov. V silnej konkurencii sa bolo náročné presadiť, podarilo sa to Randlovi a Žilkovi, ktorí získali siedme miesto.

Vo váhovej kategórii do 90 kg štartovalo celkom 26 pretekárov. Peter Žilka, -90 kg, narazil hneď v prvom kole na Ahiovora z Ghany. Žilka si splnil svoju povinnú jazdu a po 2:38 zložil súpera na ippon. V druhom kole nastúpil proti Japoncovi Adachimu. Aj s ním si poradil a dve sekundy pred 3 minútou zápasu Peter získal ippon. Ďalším súperom bol Bozbayev z Kazachstanu, favorit turnaja. Peter s ním zviedol veľmi vyrovnaný zápas, avšak prehral na waza ari. Bozbayev sa stal celkovým víťazom vo váhovej kategórii do 90 kg. V repasáži nastúpil proti Holanďanovi Van T Endovi, ktorý má veľmi peknú bilanciu úspešnosti 75%. Záaps sa rozhodol až v zlatom skóre, kde bol úspešnejší Hoanďan. Peter Žilka získal celkovo siedme miesto.

Vo váhovej kategórii do 100 kg štartovalo celkom 25 pretekárov. Milan Randl -100kg, nastúpil proti domácemu pretekárovi Hobbimu, ktorého potrápil len jednu minútu a jednu sekundu, kedy zápas ukončil ipponom. V druhom kole sa mu postavil do cesty Ukrajinec Savytskij. V náročnom zápase sa presadil Milan až v zlatom skóre. Potom však narazil na Fletchera z Írska, ktorý bol vo forme. A opäť sa rozhodovalo v golden score, ale Milan prehral. Fletcher sa stal celkovým víťazom. V repasáži proti Goncalvesovi z Brazílie, úradujúci majster Panameriky, strieborný z MS 2015. Milan tesne pred koncom „padol“ na ippon a získal celkovo siedme miesto. Goncalves skončil tretí.

Matej Hajas, -100 kg, vstúpil do turnaja víťazstvom nad domácim retekárom Ben Khaledom. Víťazstvo si vydrel až v zlatom skóre na waza ari. V druhom zápase nastúpil proti Demyanenkovi z Kazachstanu, ktorý Mateja vyprevadil zo žinienky na konci prvej minúty.

Tímu ďakujeme za reprezentáciu a k dobrému výsledku.