ME juniorov Maribor 2017 – naši džudisti bez úspechu.

Na ME juniorov sa zúčastnili Miroslav Blahušiak (-90 kg) a Márius Fízeľ (-100 kg), pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Krnáča.

Na ME sa zúčastňuje 41 krajín, 222 juniorov a 180 junioriek.

Miroslav Blahušiak vo svojej kategórii nastúpil proti Lazarovi Cupicovi z Čiernej hory, ktorý bol tento rok tretí na ECUP v Aténach. Miro sa s ním už stretol ešte v dorasteneckej kategórii v r. 2015 a porazil ho. Vo vyrovnanom zápase, kde obaja súperi boli napomínaní shidom nakoniec mal navrch Čiernohorec, keď získal ku koncu tretej minúty ippon.

Márius Fízeľ mal veľmi náročný lós, keď v prvom kole narazil na Azerbajdžanca Zelyma Kotsoieva. Kotsoiev aj napriek mladému veku, má už pekné úspechy na medzinárodnej scéne – prvé miesto Grand Prix 2016 v Ulanbátare, majster sveta 2015 v dorastencoch a vicemajster sveta dorastencov 2016. Márius sa zvučného mena nezľakol. Srdnato bojoval, ale na technicky a takticky vyzretého súpera nestačil. Prehral 2:0 na waza ari. Zelym Kotsoiev sa stal majstrom Európy. Ku cti nášho borca môže slúžiť to, že ako jediný s ním vydržal celý zápas, ináč Zelym ukončoval zápasy ipponom.

Najúspešnejšou krajinou bolo Rusko (3 – 3 – 3), Azerbajdžan (3 – 2 – 2), Francúzsko (3 – 0 – 4).