Naši reprezentanti na MS v Budapešti.

Naša výprava postupne odchádza do Budapešti pod vedením reprezentačného trénera Jána Gregora, ml. Asistovať mu budú tréneri Marek MatuszekJozef Krnáč.

Reprezentovať nás budú: Viktória Majorošová, do 57 kg, Matúš Milichovský do 81 kg, Peter Žilka do 90 kg, Milan Randl do 100 kg.

Ivanu Komlóšiovú, do 63 kg v príprave tesne pred majstrovstvami zradilo koleno a nepocestuje. Matej Poliak, do 66 kg, bronzový z ME, je dlhodobo zranený a tiež sa majstrovstiev sveta nezúčastní.

Naši pretekári nastúpia na tatami:

30.8.2017, streda

Viktória Majorošová, do 57 kg .

31.8.2017, štvrtok

Matúš Milichovský do 81 kg

1.9.2017, piatok

Peter Žilka do 90 kg

2.9.2017, sobota

Milan Randl do 100 kg

Vylosovanie pre našich pretekárov je nasledovné:

Milan Randl sa stretne s Pacekom (SWE), ktorý je na 13. mieste vo svetovom rebríčku WRL, 2 miesto na IJF Master 2016 v Guadalajere. Tento rok však Pacek nie je taký suverén, ako minulý rok. Víťaz sa stretne s Gasimovom (AZE), piaty vo WRL, strieborný z Ria. S Gasimovom má Milan pozitívnu bilanciu na zápasy 2:1. V júli 2017 s Gasimovom prehral a víťazstvá má zaknihované ešte z dávnej minulosti 2008 a 2007. Nasadeným v skupine je Cirjenics (HUN), štvrtý vo WRL.

Peter Žilka, na svojej premiére na MS, má v prvom kole exotického súpera z Nauru, Inki UERA, 5. miesto na majstrovstvách Oceánie. Peter má v skupine ešte Gwaka (KOR), 5. vo WRL, bronzový z Ria a tiež Khusena Kharmulzajeva, 4. vo WRL. V skupine má aj Kubánca Silvu Moralesa alebo Zganka zo Slovinska.

Matúš Milichovský nastúpi proti Achrafovi MOUTIMU z Maroka, juniorský majster Afriky z 2016 a piaty v mužoch na majstrovstvách Afriky 2017. Matúš na ceste do semifinále bude musieť poraziť súčasnú svetovú jednotku Alana Khubetsova (RUS) a úradujúceho majstra Európy, ktorý bol v danej váhe nasadzovaný ako jednotka.

Viktória Majorošová už zajtra nastúpi proti 21 ročnej Sakine ZAYIROVEJ (AZE), ktorá nemá žiadne výrazné medzinárodné úspechy, ale je vicemajsterkou Azerbajdžanu. Víťazka zápasu sa stretne s LEUM (HKG), 51 vo WRL. Prvou nasadenou vo váhovej kategórii, ako aj v skupine s Viktóriou je Sumiya DORJSUREN (MGL), strieborná z Rio de Janeiro.

Našim pretekárom držíme palce.

Zápasy môžete sledovať napríklad na:

Live stream

http://134.213.29.25/live/index.php?channel=2

Vo včerajšom denníku Šport vyšiel článok od redaktora Ivora Lehoťana.

Najlepšie ohodnotené akcie - český pretekár Petřikov (5. miesto) tam mal až dve.

https://www.ijf.org/competition/1463/top-rated-actions