MŠK Vranov nad Topľou sa stal víťazom FPD Interligy

MŠK Vranov nad Topľou

Finále play off  5.ročníka FPD Interligy sa uskutočnilo 3.12.2016 v športovej hale na Šiavničkách v Banskej Bystrici.

FPD Interligy sa zúčastňujú dve najúspešnejšie družstvá z Česka, Poľska a Slovenska. Slovensko reprezentovali družstvá: MŠK Vranov nad Topľou a VŠC Dukla Banská Bystrica. Z Čiech: Univerzitní sportovní klub Praha a Sokol Praha Vršovice. Z Poľska: AZS Gliwice a AZS AWF Katowice.

VŠC Dukla Banská Bystrica  zostavila silné družstvo, "crème de la crème", a v prvom kole rozdrvila Sokol Praha Vršovice 5:0. V semifinále však Dukla nestačila na USK Praha a prehrala tesným rozdielom 2:3, keď zabrali iba Becík s Randlom, ktorí hodili súperov na ippon. V boji o 3.miesto prehrali s AWF Katowice 1:4, kde zabral iba Hajas a svojím typickým štýlom prevalcoval Kuleszu na ippon. Becík však nestačil na favorizovaného Kubienieca (56. miesto vo svetovom rankingu). Dukla obsadila celkovo štvrté miesto.

Džudisti z MŠK Vranov nad Topľou využili svoje 5-členné družstvo na maximum, nemali ani náhradníkov. Najprv Vranov tesne zdolal AZS AWF Katowice 3:2, kde zabrali "hviezdy tímu" Poliak, Žilka a Bondarenko. Vo finále Vranov nastúpil proti USK Praha, kde v napínavom stretnutí sa šťastena prikláňala raz na jednu raz na druhú stranu. Rozhodovalo sa až v poslednom zápase a za stavu 2:2, kde Bondarenko nedal šancu Hlaváčkovi a získal rozhodujúci bod. Vo finále bodovali aj Poliak a Žilka. Drebot a Franický nemali svoj deň a prehrali oba zápasy.

Konečné poradie:

1. MŠK Vranov nad Topľou (SVK)

2. USK Praha (CZE)

3.KS AZS AWF Katowice (POL)

4. VŠC Dukla B. Bystrica (SVK)

5. Sokol Praha Vršovice (CZE)

6. KŚ AZS Gliwice (POL).