Naši mladí juniori v Japonsku

Socha Jigoró Kana na centrálnom námestí Univerzity Tsukuba

Výber našich mladých perspektívnych pretekárov sa zúčastňuje tréningového sústredenia v JAPONSKU pod vedením reprezentačného trénera a strieborného olympijského medailistu Jozefa Krnáča. Do Japonska vycestovali pretekári: Miroslav Blahušiak a Miroslav Ruttkay (obaja zo ZŤS Martin), Michal Šmída (Slávia STU Bratislava), Alex Barto (JK Dukla Banská Bystrica), Dominika Kinceľová (ŠK Zemplín Michalovce) a najmladšia členka výberu Ninka Geršiová (Slávia STU Bratislava).

Tréningy prebiehajú na Univerzite Tsukuba, kde študujú a aj v minulosti pôsobili viacerí medailisti z MS a OH. Univerzita Tsukuba je uznávaná a rešpektovaná japonská univerzita, v súčasnosti je v prvej desiatke japonských univerzít. Na posledných majstrovstvách sveta v Tokiu, Tsukuba študenti získali 10 medailí - vrátane štyroch zlatých medailí. Ich tréner, Okada-sensei, je dvojnásobný majster sveta, olympijský bronzový medailista, a päťnásobný Majster Japonska. Jigoro Kano - zakladateľ Judo, a otec japonského olympijského hnutia - bol prezident Univerzity Tsukuba dlhých 23 rokov.

Tréner Jozef Krnáč si sústrednie pochvaľuje: "Denný režim našich športovcov je klasický ako na každom sústrední, ráno beh, "posilka" alebo techniky na tatami. Poobede, 6x do týždňa, tréning judo pod vedením trénera Shohei Ono."

Na Univerzite Tsukuba je ústredným trénerom bývalý vynikajúci džudista Hirokata Okada, viacnásobný víťaz All-Japan Championship a majster sveta v roku 1987, ktorý pripravuje tréningové plány. Naši športovci sa zúčastňujú tréningov pod vedením Shohei Ono, olympijským víťazom z OH 2016 v Rio de Janeiro, svetovým šampiónom z roku 2015 a 2013, viacnásobným víťazom All-Japan Championship.

"Pobyt je veľkou inšpiráciou pre športovcov, pochvaľujú si pobyt a vydávajú zo seba maximum. Poobede je tréning zameraný predovšetkým na randori a s cca 15 kvalitnými sparing partnermi. Strava je typicky japonská, sushi, wasabi, yakitori (kúsky kuracieho mäsa so zeleninou), oyako domburi (ryža zaliata kuracím mäsom vareným vo vajci s cibuľou) a veľa, veľmi veľa ryže. Večierka je striktne o 22:00. Cez víkend plánujeme navštíviť Kodokan a keď zvýši čas aj Cisársky palác alebo nakúpiť japonského Ježiška.", pochvaľuje si tréner.