Naši slovenskí judisti nedávno absolvovali úspešný víkend na európskom pohári v portugalskej Coimbre. Celkovo sa na turnaji predstavilo 360 judistov z 22 krajín, medzi ktorými boli aj naši reprezentanti – Alex Maruška v kategórii do 90 kg a Ema Fízeľová v kategórii do 70 kg.

Ema Fízeľová nastúpila na tatami ako prvá. V prvom kole porazila Matilde Ceci z Talianska ešte pred časovým limitom. V druhom kole však podľahla Izraelčanke Gaya Bar Or na 3 x shido a musela ísť do opravných bojov. Tam sa jej však už nepodarilo postúpiť ďalej a obsadila 9. miesto.

Naopak, Alex Maruška si počas celého turnaja udržiaval vynikajúcu formu a podával skvelé výkony. V prvom kole si poradil s Vadimom Ghimbovschi z Moldavska a v druhom kole s Portugalčanom Joao Alves. Vo štvrťfinále bol po náročnom boji úspešný aj proti pretekárovi z Kazachstanu Kudyret Dossymovov.

V semifinále sa stretol s Talianskym súperom Tommaso Fava, proti ktorému sa snažil bojovať zo všetkých síl. Napriek tomu však na 3 x shido prehral. V boji o bronzovú medailu sa však Alex Maruška rýchlo spamätal a s veľkým nasadením zdolal Kazachstanca Mukhammedali Mavlidov.

Tento fantastický výkon mu v konečnom dôsledku zaručil tretie miesto a úspech, na ktorý môže byť právom hrdý. Gratulujeme Alexovi k fantastickému výkonu a držíme mu palce v ďalších súťažiach.