Dňa 1. a 2.5.2021 na medzinárodnom turnaji EO v chorvátskom Záhrebe, sa pod vedúcim koučom Dodom Krnáčom predstavili aj naši pretekári.

Účasť na turnaji bola výborná – 3 kontinenty, 32 krajín – 471 pretekárov z toho 309 mužov a 162 žien.

Prvý deň sa nám predstavili Patrik Török, Bruno Banský a Viktória Majorošová.

Patrik Török v hmotnostnej kategórii do 73kg sa v prvom zápase stretol so Španielom Varela Ferrerom, v tomto zápase prehral v druhej minúte na ippon.

Viki Majorošová v hmotnostnej kategórii do 57 kg zápasila s Poľkou Logoza – v tomto zápase Viki prehrala na ippon a tým sa nedostala do ďalších bojov.

Bruno Banský zápasil v hmotnostnej kategórii do 73kg. V prvom zápase vyhral nad Izraelcom Samarom. V druhom kole sa postavil proti Talianovi Magnani v GS (v zlatom skóre) však Bruno prehral a tým na súťaži skončil.

Druhý deň turnaja sa nám v hmotnostnej kategórii do 81 kg predstavil Alex Maruška a Alex Barto, v hmotnostnej kategórii do 90 kg Benjamín Maťašeje.

Alex Maruška (-81 kg) porazil na ippon v prvom kole Rumuna Szocsa. V druhom kole sa stretol so Španielom Urquiza Solanom, nad ktorým vyhrával na wazari, no Španiel ho tesne pred koncom zápasu hodil na ippon. Španiel sa nakoniec stal víťazom celej kategórie, v ktorej bolo dokopy 71 pretekárov.

Benjamin Maťašeje (-90kg) v prvom zápase porazil Izraelca Sivana v zlatom skóre na 3 shida. V druhom zápase sa situácia vymenila a Beny prehral na 3 shida s Rumunom Cretom.

Alex Barto (-81kg) otváral hmotnostnú kategóriu a hneď z rána nám predstavil výborné výkony. V prvom zápase porazil na ippon Srba Madzarevica. V druhom zápase vyhrával na wazari nad Sokolovicom (CRO) a nakoniec mu uštedril aj ippon. Alex vyhráva a postupuje ďalej, v treťom zápase sa stretol s Talianom Gismondo, kde v zlatom skóre vyhráva na ippon. Vo štvrtom zápase sa stretol s českým bratom Musilom, nad ktorým vyhral na ippon a postuje ďalej do bojov o víťaza skupiny. V bojoch o víťaza skupiny podľahol Ukrajincovi Manukianovi a padá do repasáži. V repasáži vyhral zápas nad Slovincom Mecilosekom. O tretie miesto bojoval s Rakúšanom Borchashvilim kde Alex perfektne zabojoval a porazil Rakúšana na ippon a tým si odnáša krásne 3. miesto a bronzovú medailu.

Účasť na tomto turnaji bola veľmi silná a my ďakujeme našej pretekárke a pretekárom (juniorom a seniorom), že zabojovali.

A samozrejeme GRATULUJEME Alexovi Bartovi za skvelý výkon a tešíme sa na ďalšie súťaže!