Minulý víkend sa na Majstrovstvách Európy v Luxembursku predstavila štvorcia juniorských reprezentantov pod vedením trénera Jozefa Krnáča. Majstrovstvá Európy prebiehali 4 dni a ako prvý sa za Slovensko predstavili Alex Maruška a Alex Barto vo váhovej kategórii do 81kg.

Maruška v prvom zápase nastúpil proti pretekárovi z Čiernej Hory ktorého takticky porazil na 3x shido. V druhom kole Alex nestačil na súpera zo Švajčiarska a prehral na Ippon.

Barto do prvého kola nastúpil proti judistovi v Poľska nad ktorým dokázal zvíťaziť pred časovým limitom. V druhom kole Barto taktiež nestačil na svojho súpera a prehral na 3x Shido.

Ďalší deň sa na Majstrovstvách Európy predstavil Benjamín Maťašeje v kategórii do 90kg. Benjamín v prvom kole zvíťazil nad súperom z Poľska ktorého zdolal na Wazari. V druhom kole Beni prehral proti Gruzíncovi ktorý sa stal neskorším víťazom celej hmotnostnej kategórii.

Ako posledný ale najúspešnejší sa na Majstrovstvách Európy predstavil Viktor Ádam, ktorý zápasil vo váhe do 100kg.

Viktor mal prvé kolo voľné, do druhého kola nastúpil proti judistovi z Ukrajiny nad ktorým dokázal vyhrať na Wazari. Po vyhratých prvých dvoch kolách bojoval Viktor vo štvrťfinále proti Maďarskému pretekárovi Véghovi na ktorého nestačil a v 3 minúte spadol na Ippon. V repasáži opäť zabojoval, kde si dokázal znova pripísať ďalšiu výhru nad Holanďanom. Po skvelom výkone sa Viktor predstavil vo finálových blokoch v boji o tretie miesto proti súperovi z Gruzínska kde už jeho sily nestačili a tak obsadil  krásne piate miesto.