Naša výprava pod vedením Mareka Matuszeka sa zúčastnila GP Budapešť 2019 v zložení: Milan Randl a Miroslav Blahušiak, – 90 kg, Márius Fízeľ a Matej Hajas, -100 kg.

Milanovi sa darilo najlepšie. Nepodarilo sa mu zopakovať výborný výkon z GP Montreal. Úlohu favortia splnil v prvom zápase s Dossou Yovo z Beninu, ktorý vyhral na ippon. Ďalším súperom bol starý známy Mungai (ITA), s ktorým mal Milan nepriaznivú bilanciu zápaov 1:2. Po výbornom výkone ho však v golden score porazil na ippon. Tretí zápas s Florentinom (DOM), bronzový z tohtoročných Panamerických hier, však Milanovi nevyšiel podľa predstáv a prehral na ippon.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa postavil proti Borekovičovi zo Srbska. Zviedol vyrovnaný zápas a nepredal svoju kožu lacno, prehral však na waza ari.

Uzbek Khurramov bol lepší a nášho Mateja Hajasa, -100 kg, porazil za 1:32 na ippon. Márius Fízeľ, -100 kg, ktorý je ešte len junior, sa stretol s Khankanom, ktorý štartoval pod vlajkou IJF. Márius v zápase nebol úspešný a skončil v prvom kole.